تبلیغات
وبلاگ خبر رسان - مطالب هفته اول فروردین 1391

وبلاگ خبر رسان

یکشنبه 6 فروردین 1391

حضور نخستین راوی زن در یادمان والفجر 8

نویسنده: مینا ب   

مسئول یادمان عملیاتی والفجر 8 اروندکنار خبر داد
حضور نخستین راوی زن در یادمان والفجر 8

خبرگزاری فارس: مسئول یادمان عملیاتی والفجر 8 اروندکنار از حضور نخستین راوی زن در این منطقه عملیاتی در اروندکنار خبر داد.

خبرگزاری فارس: حضور نخستین راوی زن در یادمان والفجر 8

مرتضی شیروی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: اروندکنار هر ساله میزبان تعداد زیادی از کاروان‌های راهیان نور بوده و هست.

وی افزود: این منطقه به لحاظ جای دادن منطقه عملیاتی والفجر هشت در دل خود میزبان زوار و کاروان‌های راهیان نور است.

مسئول یادمان زیارتگاهی عملیات والفجر هشت اروندکنار بیان کرد: سال گذشته نیز 620 هزار نفر از یادمان شهدای والفجر هشت دیدن کرده‌اند.

به گفته وی اغلب زوار در این منطقه بیشتر از قشر دانش‌آموز و دانشجو بوده‌اند.

شیروی ادامه داد: 100 خادم برادر و 25 خادم خواهر برای خدمت‌رسانی به اعضای کاروان‌های راهیان نور فعالیت می‌کنند.

وی همچنین گفت: 15 راوی از سپاه و ارتش در منطقه چگونگی طراحی و اجرای عملیات والفجر هشت را برای حاضران روایت می‌کنند.

مسئول یادمان زیارتگاهی عملیات والفجر هشت اروندکنار از حضور نخستین راوی زن در مناطق عملیاتی جنوب خوزستان در اروندکنار خبر داد و افزود: این خواهر متعهد نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس را برای خواهران بازدیدکننده بیان می‌کند.

وی تصریح کرد: روزانه به طور متوسط 15 تا 19 هزار نفر از این مکان دیدن می‌کنند.

شیروی ادامه داد: عملیات والفجر هشت در سال 1364 با رمز یا فاطمه‌الزهرا (س) منجر به فتح بندر و شهر فاو عراق شد. همچنین اروندکنار در 45 کیلومتری جنوب آبادان قرار دارد.

مسئول یادمان زیارتگاهی عملیات والفجر هشت اروندکنار تصریح کرد: امسال برای نخستین بار یک راوی زن، مجاهدت‌ها و تلاش‌های زنان در طول هشت سال جنگ تحمیلی را برای راهیان نور در این منطقه روایت می‌کند.

وی متذکر شد: در سال جاری برای آشنایی هرچه بهتر راهیان نور و استفاده از ظرفیت حضور آنها برای بازشناسایی وقایع جنگ تحمیلی، 15 راوی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی در منطقه عملیاتی والفجر، چگونگی طراحی و اجرای عملیات والفجر8 را برای حاضران روایت می‌کنند.

به گفته شیروی نخستین راوی زن نیز در مناطق عملیاتی جنوب خوزستان در اروندکنار نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس را برای خواهران بازدید کننده بیان می‌کند.

این مسئول اذعان داشت: منطقه عملیاتی والفجر هشت در کرانه غربی اروندرود و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.

انتهای پیام/ن۲۰

انتخاب اعضای مجلس موسسان مصر جهت تدوین قانون اساسی جدید

خبرگزاری فارس: پارلمان مصر روز گذشته صد عضو مجلس موسسان این کشور جهت تدوین قانون اساسی جدید مصر را انتخاب کرد.

خبرگزاری فارس: انتخاب اعضای مجلس موسسان مصر جهت تدوین قانون اساسی جدید

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، پارلمان مصر روز گذشته 100 عضو مجلس موسسان این کشور را جهت تدوین قانون اساسی مصر طی جلسه‌ای 12 ساعته انتخاب کرد.

پس از انتخاب اعضای مجلس موسسان مصر "محمد سعد الکتاتنی"، رئیس مجلس ملت این کشور اعلام کرد که این مجلس اولین نشست خود را چهارشنبه هفته جاری برگزار خواهد کرد.

همانگونه که انتظار می‌رفت،‌ اسلام‌گرایان مصر موفق شدند، در مجلس موسسان این کشور نیز اکثریت اعضا را به خود اختصاص دهند که با اعتراض اعضای لیبرال مجلس ملت و شورا مواجه شد.

نیمی از اعضای مجلس موسسان مصر یعنی 50 نفر آنها از میان نمایندگان دو پارلمان مصر و نیمی دیگر از خارج پارلمان و از میان حقوقدانان مصری انتخاب شدند که در میان نمایندگان پارلمان اکثریت با دو حزب ازادی و عدالت، شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمون و حزب سلفی النور بود.براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته توسط شورای عالی نظامی مصر، مجلس موسسان این کشور باید کار تدوین قانون اساسی جدید مصر را تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور یعنی در ماه می یعنی حدود دو ماه دیگر به پایان برساند.

انتهای پیام/++

یکشنبه 6 فروردین 1391

توزیع 15 هزار بروشور گردشگری در رودسر

نویسنده: مینا ب   

فرماندار رودسر خبر داد
توزیع 15 هزار بروشور گردشگری در رودسر

خبرگزاری فارس: فرماندار رودسر از توزیع بالغ بر 15 هزار بروشور گردشگری بین مسافران نوروزی این شهرستان داد.

خبرگزاری فارس: توزیع 15 هزار بروشور گردشگری در رودسر

رضا دوست‌جلالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر با اشاره اینکه تعداد بالغ بر 820 هزار مسافر و گردشگر از محور چابکسر عبور کردند، اظهار کرد: برخی از این مسافران در رودسر، چابکسر و کلاچای اسکان یافتند.

وی، ماندگاری مسافران در رودسر را روزانه تعداد 6 هزار نفر عنوان کرد و افزود: با توجه به وضعیت برفی هوا در روزهای آغازین بهار، تعداد ورودی مسافران از محور چابکسر به رودسر کاهش داشته است.

فرماندار رودسر به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: در دور دوم سفرهای نوروزی پیش‌بینی می‌شود تعداد مسافران افزایش یابد.

وی، درباره تمهیدات اندیشیده شده در رودسر گفت: ستاد تسهیلات نوروزی قبل از آغاز بهار در رودسر تشکیل شد و حدود 7 هتل با 100 اتاق و 370 تخت، 21 واحد آموزشی با 195 کلاس برای پذیرایی از مسافران آماده شده است.

دوست‌جلالی با اشاره به اینکه واحدهای آموزشی می‌توانند روزانه یک‌هزار نفر را پذیرش کنند، تصریح کرد: شش واحد بین راهی و سه مهمانپذیر با 21 اتاق نیز برای مسافران در نظر گرفته شده است.

وی، با بیان اینکه 150 مسافر کاشانه آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است، خاطرنشان کرد: هشت پایگاه انتظامی، چهار پایگاه هلال احمر و... برای پذیرایی از مسافران آماده‌باش هستند.

این مسئول از توزیع بالغ بر 15 هزار بروشور گردشگری بین مسافران نوروزی در رودسر خبر داد و یادآور شد: در پارک شهید انصاری، ساحل رودسر و طرح سالم‌سازی چابکسر و کلاچای چادرهایی برای مسافران در نظر گرفته شده است.

وی، رودسر را به لحاظ نزدیکی به مرز مازندران و فاصله 70 کیلومتری با رشت را از موقعیت ممتازی عنوان کرد و گفت: رودسر دارای 9 منطقه نمونه گردشگری است که هر کدام جاذبه‌های منحصر‌به فردی دارند.

انتهای پیام/س20

از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون صورت گرفت
انجام 3 پرواز امدادی توسط هلی‌کوپتر هلال احمر قم

خبرگزاری فارس: جمعیت هلال احمر استان قم از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون در سه نوبت اقدام به انجام عملیات امداد هوایی به منظور نجات حادثه دیدگان کرده است.

خبرگزاری فارس: انجام 3 پرواز امدادی توسط هلی‌کوپتر هلال احمر قم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، جمعیت هلال احمر استان قم از 24 اسفند ماه سال گذشته تا پایان چهارمین روز تعطیلات نوروزی، بیش از 480نفر از حادثه دیدگان در جاده‌های استان را زیر پوشش خدمات خود قرار داده است.

از این تعداد 434 نفر مصدوم شده‌اند که توسط اکیپ‌های امدادی جمعیت جوانان هلال احمر استان قم درمان یا به مراکز بیمارستانی منتقل شده‌اند.

جمعیت هلال احمر استان قم با تلاش‌ شبانه روزی خود توانسته است علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی و راه‌اندازی اکیپ‌های راهنمایی مسافران در مبادی ورودی قم، 476 تن از گردشگران را نجات داده و خدمات امدادی، بهداشتی و درمانی را به آنان ارائه دهد.

جمعیت هلال احمر استان قم علاوه بر فعالیت‌های ذکر شده، به بیش از 35 تن از مسافران، خدمات اسکان نیز ارائه کرده است که این مورد نیز در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مسافران استان قم صورت می‌گیرد.

از ابتدای فعالیت جمعیت هلال احمر استان قم در قالب طرح‌های نوروزی تاکنون، سه نوبت امداد هوایی صورت گرفته و بالگرد این مرکز به دلیل حساسیت‌هایی که در برخی سوانح وجود دارد، اقدام به پرواز و انتقال سریع مجروحان به مراکز درمانی کرده است.

هر سه مورد از امدادهای هوایی جمعیت هلال احمر قم در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته و مجروحان به سرعت به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.

انتهای پیام/خ30

تظاهرات مردم بحرین در اعتراض به حضور نظامیان اشغالگر سعودی

خبرگزاری فارس: مناطق مختلف بحرین روز گذشته شاهد برگزاری تظاهرات‌های مختلفی بود که طی آن مردم بحرین خواستار خروج نظامیان اشغالگر سعودی از خاک کشورشان شدند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات مردم بحرین در اعتراض به حضور نظامیان اشغالگر سعودی

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، روز گذشته مناطق مختلف بحرین در پاسخ به فراخوان جمعیت‌های سیاسی این کشور شاهد برگزاری تظاهرات‌هایی تحت عنوان "مخالفت با سعودیان اشغالگر" بود.

نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌خلیفه با پشتیبانی نظامیان اشغالگر سعودی جهت متفرق کردن این تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز با گازهای سمی و اشک‌آور به سوی آنها شلیک کرده و حمله ور شدند.

این در حالی است که ساکنان منطقه "الوسطی" روز گذشته شهیده "عبده علی عبدالحسین" را تشییع کردند که بر اثر استنشاق گازهای سمی به شهادت رسیده بود.

هزاران بحرینی از جمله نمایندگان جمعیت‌های سیاسی و حقوقی در مراسم تشییع پیکر این زن بحرینی حضور یافتند.

تشییع کنندگان بحرینی با سردادن شعارهایی خواستار سرنگونی رژیم آل‌خلیفه و بازخواست و محاکمه قاتلان شدند.

انتهای پیام/++

کشته شدن شماری از اعضای گروه بوکوحرام در نیجریه

خبرگزاری فارس: بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در جریان حمله نیروهای ارتش نیجریه به مخفیگاهی متعلق به گروه بوکوحرام، در یکی از شهرهای شمالی این کشور شماری از اعضای این گروه به قتل رسیدند.

خبرگزاری فارس: کشته شدن شماری از اعضای گروه بوکوحرام در نیجریه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "الیاسو عیسی آبا"، فرمانده ارشد ارتش نیجریه در منطقه "کانو" اعلام کرد که درپی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در جریان حمله نیروهای ارتش نیجریه به مخفیگاهی متعلق به گروه بوکوحرام، در یکی از شهرهای شمالی این کشور شماری از اعضای این گروه کشته شدند.

عیسی آبا گفت: این انفجار یک اقدام برای منحرف کردن نیروهای نظامی در به دام انداختن و دستگیری اعضای گروه بوکوحرام بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مخفیگاه این گروه تقریبا به طور کامل تخریب شده، گفت: این یک عملیات انتحاری بود تا فرصت کافی برای فرار اعضای این گروه از مخفیگاه فراهم شود. 

هنوز تعداد تلفات شبه نظامیان گروه بوکوحرام اعلام نشده است.

گروه شبه نظامی بوکوحرام از سال 2009 میلادی تاکنون موجب کشته شدن بیش از یک‌هزار شهروند نیجریه‌ای در این کشور شده‌اند.

انتهای پیام/++

مأموریت سازمان ملل در افغانستان یک سال دیگر تمدید شد

خبرگزاری فارس: تمدید یک ساله مأموریت سازمان ملل در افغانستان، ادعای فرمانده نظامیان خارجی در افغانستان در مورد ارتباط آی.اس.آی. با طالبان، تفهیم اتهام سرباز آمریکایی به قتل 16 غیرنظامی افغان و اعلام نتایج کنکور سال تحصیلی جدید از جمله اخبار کوتاه افغانستان می‌باشد.

خبرگزاری فارس: مأموریت سازمان ملل در افغانستان یک سال دیگر تمدید شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه، مأموریت این سازمان را در افغانستان با اکثریت آرا به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

همچنین در نشست شورای امنیت سازمان ملل، اعضای این شورا بار دیگر از روند انتقال مسئولیت‌ها از نیروهای خارجی به نیروهای افغان حمایت کردند.

در این نشست تأکید شد که فقط از راه نظامی نمی‌توان در افغانستان به صلح و ثبات دست یافت.

گفته می‌شود که دفتر سازمان ملل در افغانستان(یوناما) پس از سال 2014 میلادی، نقش مهمتری در این کشور خواهد داشت.

* سازمان اطلاعات پاکستان در حال حاضر نیز با شبکه حقانی و طالبان رابطه دارد

"جان آلن" فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گفت که سازمان اطلاعات پاکستان در حال حاضر نیز با شبکه حقانی و طالبان رابطه دارد.

رسانه‌های امریکایی گزارش دادند: زمانی که سناتور جان مکین از رهبران حزب جمهوریخواه در مجلس سنا، در کمیته امور نظامی این مجلس از فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان، پرسید که آیا سازمان اطلاعات پاکستان درباره شبکه حقانی و طالبان تغییر موضع داده است یا خیر؟ جان آلن در پاسخ گفت: من تغییری را در این زمینه مشاهده نکرده‌ام.

گفتنی است که جان مکین در جلسه گفت که کمک‌های سازمان اطلاعات پاکستان به طالبان، از چالش‌های عمده در برابر پیروزی امریکا در افغانستان است.

*‌ کشته شدن معاون استاندار نمادین طالبان در ولایت سرپل

مقامات امنیتی ولایت "سرپل" از کشته شدن قاری حفیظ‌الله معاون استاندار نمادین طالبان در این استان خبر دادند.

رئیس امنیت فرماندهی پلیس ولایت سرپل روز جمعه به رسانه‌ها گفت: شب جمعه گروهی از طالبان به یک پاسگاه امنیتی در منطقه "شیرم" ولایت سرپل حمله کردند که بر اثر آن تلفات سنگینی به طالبان وارد شد.

وی افزود: در این حادثه "مولوی عزیزالله" استاندار نمادین طالبان زخمی و "قاری حفیظ الله" معاون وی کشته شد.

* طالبان قصد ندارند پس از سال 2014 میلادی در افغانستان حاکم شوند

احمد شجاع پاشا رئیس سابق سازمان اطلاعات پاکستان گفت که این سازمان قصد ندارد که طالبان پس از سال 2014 میلادی، قدرت را در افغانستان در دست بگیرند.

پاشا می‌گوید: مقامات آی.اس.آی. این تصمیم را در آخرین نشست خود که وی نیز در آن حضور داشت، اتخاذ کردند.

بر اساس سندی که به تازگی از سوی پایگاه خبری ویکی لیکس منتشر شد، رئیس سابق سازمان اطلاعات پاکستان گفته است: ما نمی‌خواهیم تا طالبان بار دیگر در افغانستان به قدرت برسند بلکه ما خواهان یک دولت قوی در این کشور هستیم.

پاشا افزود: ما خواهان این هستیم تا صلح واقعی در افغانستان به میان بیاید.

قابل ذکر است که احمد شجاع پاشا 2 هفته پیش بنا به دلایل نامعلومی، از کار برکنار گردید.

* رابرت بیلز بطور رسمی به قتل 17 غیرنظامی در قندهار متهم شد

"رابرت بیلز" سرباز آمریکایی بطور رسمی به کشتار 17 غیرنظامی در فرمانداری "پنجوایی" ولایت قندهار متهم شناخته شد.

این سرباز امریکایی به قتل عمدی 17 غیرنظامی افغان و برنامه‌ریزی برای کشتن شش غیرنظامی دیگر در 11 مارس سال جاری در استان قندهار، متهم شده است.

بیلز ۳۸ ساله، اکنون در یکی زندان‌های ارتش آمریکا در ایالت کانزاس آن کشور نگهداری می‌شود و مقامات آمریکایی قول داده‌اند که روند محاکمه این سرباز شفاف خواهد بود.

در همین حال جان هنری براون وکیل مدافع این سرباز امریکائی می‌گوید که این سرباز تنها فرد متهم به کشتار غیر نظامیان در قندهار است و هیچ شواهدی برای اثبات این جرم وجود ندارد.

انتشار این خبر در حالی صورت می‌گیرد که پارلمان افغانستان خواستار اعدام علنی این مجرم آمریکایی در محل وقوع جرم در ولایت قندهار افغانستان شده است.

*‌‌ آمریکا به سربازان خود تا سال 2013 در افغانستان نیاز دارد

جان آلن فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان می‌گوید که آمریکا تا سال 2013 میلادی به سربازان خود در افغانستان نیاز دارد.

وی در تازه ترین اظهارات خود در کنگره آمریکا گفت: از خروج سربازان آمریکایی در سال 2013 از افغانستان، دفاع نخواهد کرد.

* نتایج کنکور سراسری در افغانستان اعلام شد

وزارت تحصیلات عالی افغانستان نتایج کنکور سراسری را اعلام کرد.

"عبیدالله عبید" وزیر تحصیلات عالی افغانستان در یک نشست خبری گفت: از مجموع 147 هزار داوطلب که در امتحان کنکور سال 1390 شرکت کرده بودند، 40 هزار نفر به دانشگاه‌های سراسر کشور راه یافتند.

وی افزود: حدود هفتاد هزار تن دیگر نیز در موسسات تحصیلات نیمه عالی جذب خواهند شد.

انتهای پیام/م

با حضور روسای جمهور ایران، پاکستان و افغانستان
کنفرانس بین‌المللی "نوروز" در پایتخت تاجیکستان آغاز شد+عکس

خبرگزاری فارس: کنفرانس بین‌المللی نوروز با حضور روسای جمهور ایران، افغانستان، پاکستان و تاجیکستان صبح امروز (یک‌شنبه) در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان آغاز شد.

خبرگزاری فارس: کنفرانس بین‌المللی "نوروز" در پایتخت تاجیکستان آغاز شد+عکس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، "امامعلی رحمان" رئیس جمهوری تاجیکستان قبل از آغاز بکار این همایش به همراه"محمود احمدی نژاد"، "آصف علی زرداری"، "حامد کرزی" و هیئت‌های رسمی از چین، هند، ترکمنستان، آذربایجان، ازبکستان، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای از نمایشگاهی که به مناسبت این جشن در کاخ "سامان" برپا شده بود، بازدید کردند.

رئیس جمهوری تاجیکستان در افتتاحیه این کنفرانس با یادآوری جشن جهانی نوروز سال گذشته در ایران تاکید کرد: آیین‌هایی که در تاجیکستان برگزار می‌شوند، فصل دیگری در زمینه گرامیداشت این سنت دیرین ملت‌های ما است.

وی با اعلام این مطلب که در نوروز سال جاری دوشنبه پایتخت این جشن قدیمی است، افزود: این بیت بیانگر روحیه عیدانه ما است که به دوستان و مهمانان ارجمند اهدا می‌کنم:

زکوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی     از این باد گر مدد خواهی چراغ دل برافروزی

رحمان در ادامه افزود: بنده افتخار دارم که همزمان با شرکت روسای جمهور کشورهای منطقه، هیئت‌هایی نیز از سایر کشورها حضور دارند و بر غنای حوزه فرهنگی نوروز افزوده‌اند.

رئیس جمهوری تاجیکستان تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل در مورد اعلام نوروز به عنوان جشن جهانی را یک اقدام پسندیده و آن را درک ارزش‌های اخلاقی و معنوی مرتبط به ایرانی تباران از سوی جامعه جهانی عنوان کرد.

وی گفت: نیاکان ما در هزاران سال قبل با ایجاد سنت و فرهنگ نوروز که نشانگر پیروزی نور بر ظلمات، نیک بر بد، بازتاب آزادگی و خوشبختی انسانی است، رهنمودی را برای آیندگان ساخته‌اند.

رحمان تاکید کرد: چه در گذشته و چه امروز مردمان ما در روزهای این جشن کدورت و خصومت را از قلب خود بیرون می‌راندند، دست بیچارگان و درماندگان را یاری می‌رساندند و با این تلاش برای برجای بودن عدل و داد تلاش می‌کردند.

رئیس جمهوری تاجیکستان با اشاره به تحول جشن نوروز در مدت پس از 20 سال استقلال این کشور گفت: با مساعدت و کوشش دولت گرامیداشت این جشن همه ساله تقویت شده و سنت‌های آن هرچه با شکوه تر تجلیل خواهد شد.

وی تاکید کرد: تاجیک‌ها که در گذشته آیین‌های نوروزی را در ردیف زبان مادری حفظ کرده‌اند امروز از آن به عنوان یک هویت ملی یاد می‌کنند.

بنا به گفته منابع رسمی، حضور در نوروزگاه و تماشای برنامه فرهنگی و هنری از دیگر بخش‌های برنامه امروز مهمانان جشن نوروز جهانی در تاجیکستان است.

انتهای پیام/.

شاه اردن در اجلاس سران عرب در بغداد شرکت نمی‌کند

خبرگزاری فارس: شاه اردن در اجلاس سران عرب که روز پنج‌شنبه این هفته در بغداد برگزار می‌شود، شرکت نمی‌کند و نخست‌وزیر این کشور را برای شرکت در این اجلاس مامور کرده است.

خبرگزاری فارس: شاه اردن در اجلاس سران عرب در بغداد شرکت نمی‌کند

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های اردن، شاه اردن "عون الخصاونه" نخست‌وزیر این کشور را مامور کرده است که برای شرکت در اجلاس سران عرب در بغداد روز پنج‌شنبه به عراق سفر کند.

بر اساس این گزارش ملک عبدالله دوم که عصر جمعه به کره جنوبی سفر کرده است تا در یک سمینار بین‌المللی شرکت کند پس از پایان این سمینار مستقیما به کشورش بازنمی‌گردد و برای گذراندن تعطیلات به لندن می‌رود بنابر این مشارکت وی در اجلاس سران عرب غیرممکن است و سطح مشارکت اردن در این اجلاس پائین خواهد بود اما بقیه کشورهای عربی در سطح بالایی شرکت می‌کنند و برخی کشورها وزیران خارجه و یا سفرای خود را برای شرکت در اجلاس مامور کرده‌اند.

انتهای پیام/++

مدیرعامل سازمان انتقال خون قم:
اهدای 140 واحد خون در قم تا سوم فروردین / اجرای اهدای خون اتولوگ در سال جاری

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان انتقال خون استان قم از اهدای 140 واحد خون از ابتدای نوروز تا سوم فروردین ماه خبر داد.

خبرگزاری فارس: اهدای 140 واحد خون در قم تا سوم فروردین / اجرای اهدای خون اتولوگ در سال جاری

علی الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: از ابتدای نوروز تا پایان روز سوم فروردین ماه 180 نفر از شهروندان و مسافران نوروزی به منظور اهدای خون به این پایگاه مراجعه کردند که از این تعداد 133 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی با اشاره به مصرف این واحدهای خونی گفت: بخشی از این واحدهای خونی به درمانگاه‌های استان ارسال خواهد شد که در ایام نوروز بیش از 300 واحد خون و فرآورده‌های خونی به مراکز درمانی استان قم ارسال شده است و بخش دیگر نیز به استان‌های خوزستان و تهران ارسال می‌شود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون استان قم با بیان اینکه حجم عمده‌ای از اهداکنندگان را شهروندان قمی تشکیل می‌دهند، افزود: بیشترین گروه‌های خونی اهدا شده O مثبت و A مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه تا پایان این هفته، مردم و مسافران نوروزی می‌توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند، خاطرنشان کرد: فصل بهار، آمار مراجعه کنندگان برای اهدای خون بالاست و پیش بینی می‌کنیم با رشد اهدای خون در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو باشیم.

الهی تصریح کرد: سال گذشته با حضور و همت مردم در زمینه اهدای خون از رشد میانگین 22 درصدی در استان برخوردار بودیم.

وی گفت: سازمان انتقال خون استان قم در شش ماهه اول سال 90 به عنوان استان دوم کشور و تا آخر سال گذشته رتبه اول رشد اهدا را در سطح کشور کسب کرده است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون استان قم از کسب گواهینامه ایزو 2001 توسط این سازمان خبر داد و افزود: این گواهینامه مربوط به کیفیت است و فرآیندها در هر دستگاهی باید در مسیر استانداردهای آن انجام شود و این سازمان در این زمینه هم در مسیر فرآیندها در دو سال گذشته روندهای اصلاحی را پیش گرفته و موفق به اخذ گواهینامه شد.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه سیار اهدای خون در سال جدید خبر داد و گفت: به دنبال اقدامات عمرانی خود در طول سال به بخش‌ها و برخی روستاها سرکشی می‌کنیم.

الهی همچنین از اجرای فناوری نوین اهدای خون اتولوگ در استان خبر داد و افزود: اهدای خون اتولوگ فناوری نوین است که طبق آن فردی که در آینده نزدیک احتیاج به عمل جراحی دارد می‌تواند با معرفی جراح خود اهدای خون کند تا در زمان عمل اگر احتیاج به خون داشته باشد بتواند از خون اهدایی خود استفاده کند.

انتهای پیام/س10

دادگاه عالی ایتالیا شکایت امیر ‌قطر از یک روزنامه ایتالیایی را نپذیرفت

خبرگزاری فارس: دادگاه عالی ایتالیا شکایت امیر قطر از روزنامه پرتیراژ ایتالیایی"لارپوبلیکا" جهت دریافت غرامت مالی به دلیل درج خبری درباره همسران شیخ حمد نپذیرفت.

خبرگزاری فارس: دادگاه عالی ایتالیا شکایت امیر ‌قطر از یک روزنامه ایتالیایی را نپذیرفت

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الوطن، دادگاه عالی ایتالیا از پذیرفتن شکایت شیخ "حمد بن خلیفه آل ثانی"، امیر قطر علیه روزنامه ایتالیایی پرتیراژ "لارپوبلیکا" امتناع کرد.

امیر قطر از روزنامه "لارپوبلیکا" به دلیل درج خبری مبنی بر سفر شیخ حمد به ایتالیا به همراه 5 همسرش شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت مالی از این روزنامه ایتالیایی شده بود.

اما دادگاه عالی ایتالیا با توجه به توضیحات وکیل این روزنامه مبنی بر اینکه در درج این خبر هیچ تعمدی صورت نگرفته است، درخواست شیخ حمد جهت دریافت غرامت را رد کرد.

پیش از آن نیز گزارش منتشره در روزنامه اسپانیایی "اونو" خشم امیر قطر را بر انگیخته بود. اونو در گزارش خود نوشته بود که امیر قطر پس از انقلاب‌های اخیر در کشورهای عربی موفق شده قدرت اقتصادی و سیاسی خود در منطقه را توسعه و گسترش دهد و این کشور درحال سوء استفاده از بحران اقتصادی کشورهای غربی است.

این روزنامه اسپانیایی در ادامه گزارش خود افزوده بود: امیر قطر علاوه بر داشتن یک شبکه خبری بزرگ به نام الجزیره، مالک بزرگترین شرکت‌های جهانی است و مالک یک هتل بزرگ در اروپاست.

این روزنامه با اشاره به دخالت قطر در انقلاب‌های عربی از جمله لیبی، مصر و سوریه تاکید کرد که قطر به دنبال سلطه بر سراسر جهان از شرق تا غرب است.

انتهای پیام/++

شهر "انفیف" در شمال مالی به تصرف قبیله طوارق درآمد

خبرگزاری فارس: جنبش ملی برای آزادی اعلام کرد که موفق شده است، شهر "انفیف" در شمال مالی را پس از فرار ارتش این کشور از آن تصرف کند.-------------------------------

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جنبش ملی برای آزادی معروف به "ازواد" و متشکل از افراد قبیله طوارق در شمال مالی اعلام کرد که موفق شده است، شهر "انفیف" در شمال این کشور را تصرف کند.

ازواد اعلام کرد که تصرف این شهر به راحتی و بدون بروز درگیری با نیروهای دولتی مالی و پس از فرار آنها از شهر صورت گرفت،‌ در حالی‌که این نیروها تمام تسلیحات و تجهیزات خود را نیز در شهر جا گذاشتند.

جنبش ملی برای آزادی مالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این جنبش رهبران انقلاب این کشور را مسئول مستقیم حفظ جان شهروندان و و حمایت از املاک خصوصی و عمومی کشور و مایملک آنها می‌داند.

این بیانیه در ادامه افزود: کودتای نظامی که افسران مالی در این کشور دست به آن زدند، برای جنبش ملی برای آزادی امر غیرمنتظره‌ای نبود و تغییری در مبارزه جنبش منطقه ازواد به وجود نمی‌آورد.

این بیانیه تاکید کرد که جنبش منطقه ازواد همچنان به مبارزه خود تا جدایی این منطقه و آزادی کامل آن از دولت مرکزی مالی ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/++

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان خبر داد
اسکان 280 هزار میهمان نوروزی در مدارس آبادان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان از اسکان 280 هزار نفر در قالب میهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور در مدارس شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اسکان 280 هزار میهمان نوروزی در مدارس آبادان

حبیب‌اله رمضانی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: از ابتدای سال نو تاکنون آموزش و پرورش آبادان شاهد اسکان بی‌سابقه میهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور در مدارس شهرستان بوده و تا این تاریخ در حدود 280 هزار نفر به عنوان مسافر نوروزی به آبادان در کلاس‌هایی که به منظور استقبال از این افراد آماده شده‌است مستقر شده‌اند.

وی با اشاره به امکانات موجود در این کلاس‌ها گفت: در همین راستا تمام کلاس‌هایی که برای پذیرایی و اسکان این میهمانان درنظر گرفته شده‌ مجهز به تجهیزات و امکانات مورد نیاز و ضروری از قبیل تلویزیون، یخچال، فرش و غیره شده‌اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان در ادامه به راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی هوشمند در ستاد اسکان اشاره و تصریح کرد: در سالن پذیرش ستاد اسکان آموزش و پرورش علاوه بر راه اندازی سیستم نوبت‌دهی هوشمند، با برپایی شبکه اینترنت بی‌سیم توسط واحد فن‌آوری این اداره شرایط کاربری اینترنت برای میهمانان نوروزی در زمان انتظار فراهم آمده‌است.

رمضانی افزود: سیستم نوبت‌دهی و فراخوانی هوشمند برای رفاه حال فرهنگیان و میهمانان نوروزی مستقر در مدارس آبادان راه‌اندازی شده و نشان‌دهنده اهمیتی است که به وقت میهمانان می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر استفاده از اینترنت پرسرعت در سالن ستاد اسکان تصاویر شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال صدا و سیما نیز از طریق دستگاه دیتا پروژکتور برای میهمانان نوروزی به نمایش درمی‌آیند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان در خصوص تشکیل ستاد اسکان نوروزی در این اداره اظهار کرد: ستاد اسکان فرهنگیان از اوایل اسفند ماه سال 90 با تشکیل کمیته اسکان زیر نظر ریاست این اداره به منظور ساماندهی و استقبال هرچه بهتر و شایسته از فرهنگیان و میهمانان نوروزی کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

رمضانی در پایان گفت: ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش آبادان با تجهیز بالغ بر 100 آموزشگاه در سطح شهرستان با تجهیزات موردنیاز اقدام به خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی کرده‌است.

انتهای پیام/خ۲۰

یکشنبه 6 فروردین 1391

ورود نیم میلیون گردشگر نوروزی به آبپخش

نویسنده: مینا ب   

بخشدار آبپخش خبر داد:
ورود نیم میلیون گردشگر نوروزی به آبپخش

خبرگزاری فارس: بخشدار آبپخش از ورود نیم میلیون گردشگر نوروزی به آبپخش خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود نیم میلیون گردشگر نوروزی به آبپخش

احمد خرم‌روز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبپخش گفت: آبپخش دارای جاذبه‌های ارزشمند گردشگری است و استقبال بی‌نظیر مهمانان نشانگر این مسئله است.

وی افزود: تمهیدات لازم برای رفاه و آرامش مهمانان اندیشیده شده و در 5 روزی که از سال جدید گذشته هیچ مشکلی برای مهمانان نوروزی به وجود نیامده است.

بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: امنیت یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌هایی است که همواره در بحث ستاد تسهیلات سفر نوروزی مطرح بوده و برنامه‌ریزی در راستای امنیت مطلوب و افزایش شاخص‌های امنیتی در ایام نوروز صورت گرفت و بحمدالله شاهد امنیت خوبی در بخش هستیم.

خرم‌روز از ایجاد کیوسک نیروی انتظامی در پارک خضراء آبپخش خبر داد و گفت: این کیوسک انتظامی در برقراری امنیت پارک بزرگ خضرا و همچنین در ارشاد و راهنمایی مهمانان نقش اساسی داشته است.

بخشدار آبپخش از ورود نیم میلیون گردشگر نوروزی به آبپخش خبر داد و یادآور شد: تا پایان روز پنجم فروردین 511 هزار مسافر نوروزی داخلی و خارجی از جاذبه‌های این بخش زیبا و سرسبز بازدید داشته‌اند.

خرم‌روز گفت: نخلستان زیبا و رودخانه پرآب آبپخش و باغات اطراف این منطقه و روستای گردشگری چم‌درواهی از مهم‌‌ترین اماکنی است که مورد بازدید قرار گرفته‌اند.

وی افزود: تکریم مهمانان در دستور کار ستاد تسهیلات سفر است و از تمام روسای ادارات و نهادها می‌خواهیم تا انتهای تعطیلات در این راستا انجام وظیفه کنند.

انتهای پیام/س20

انتخابات ریاست جمهوری تونس احتمالا مارس 2013 برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: یک مقام عالیرتبه دولت تونس اعلام کرد که ائتلاف حاکم در این کشور برای برگزاری انتخابات عمومی در مارس آینده به توافق رسیدند.

خبرگزاری فارس: انتخابات ریاست جمهوری تونس احتمالا مارس 2013 برگزار می‌شود

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیره"، "لطفی زیتون" مشاور سیاسی نخست وزیر تونس اعلام کرد که احزاب ائتلاف حاکم به ریاست حزب "النهضه" به توافق رسیدند که احتمالا انتخابات ریاست جمهوری در 20 مارس آینده برگزار شود.

وی افزود: احزاب حاکم در تونس درباره تعیین نقشه راهی سیاسی که نظر مردم این کشور و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را تامین نماید، به توافق رسیدند.

زیتون یادآور شد: تاریخ 20 مارس 2013 به عنوان زمان برگزاری انتخابات پیشنهاد شد، اما هنوز این تاریخ نهایی نیست و چنانچه قانون اساسی جدید تدوین شود، زمان برگزاری انتخابات نزدیک تر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: قرار است "علی کمال الجندوبی"، به عنوان رئیس هیات عالی انتخابات که بر برگزاری اولین انتخابات آزاد این کشور در ماه اکتبر گذشته نظارت داشت، در سمت خود ابقا شود و مجلس موسسان درباره بقیه اعضای هیات عالی انتخابات تصمیم گیری می کند.

جنبش اسلامگرای "النهضة" تونس، رهبری ائتلاف حاکم بر این کشور که دو حزب لائیک نیز در آن حضور دارند را بر عهده دارد.

"حمادی الجبالی"، دبیر حزب النهضة منصب نخست وزیر و "منصف المرزوقی"، رئیس حزب کنگره، به عنوان رئیس جمهور تونس است.

انتهای پیام/++

 

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :