تبلیغات
وبلاگ خبر رسان - مطالب هفته سوم اسفند 1390

وبلاگ خبر رسان

مسئول برگزاری جشنواره فرش دستباف در کشور:
توسعه فرش دستباف با تقویت بازار داخلی ممکن می‌شود

خبرگزاری فارس: مسئول برگزاری جشنواره فرش دستباف در کشور گفت: توسعه فرش دستباف ایرانی با تقویت بازارهای داخلی ممکن می‌شود.

خبرگزاری فارس: توسعه فرش دستباف با تقویت بازار داخلی ممکن می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سید عباس موسوی پیش از ظهر امروز در بازدید از فروشگاه های برگزار کننده این جشنواره در ارومیه اظهار کرد: فرش دستباف دارای آداب و رسوم ایرانی است که می‌تواند بستر مناسبی برای شناساندن فرهنگ ایرانی باشد.

وی افزود: با تبلیغات و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و اعزام بازرگانان برای جذب بازارهای صادراتی و تقویت بازارهای داخلی در راستای ارائه خدمات به مشتریان می‌توان زمینه را برای رونق صادرات فرش دستباف فراهم کرد.

موسوی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره فرش دستباف در کشور گفت: تقویت بازار داخلی و انتقال ارزش استفاده از آن به نسل سوم از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ها است که می‌تواند برای توسعه فرش دستباف تاثیرگذار باشد.

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان غربی در زمینه تولید فرش دستباف تصریح کرد: این استان با دارا بودن دو برند ملی فرش افشار تکاب و ریز ماهی خوی یکی از استان‌های نمونه و برتر در حوزه فرش دستباف است از این رو باید در زمینه تقویت این صنعت در استان تلاش کرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته 14 استان اقدام به برگزاری جشنواره فروش فرش دستباف کرده بودند که این تعداد امسال به 22 استان افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود سال آینده استقبال از برگزاری جشنواره افزایش یابد.

موسوی با بیان اینکه این جشنواره برای دومین بار در کشور و با شعار هر فروشگاه، یک نمایشگاه در حال برگزاری است ادامه داد: جشنواره فروش فرش دستباف از 22 بهمن ماه در سراسر کشور آغاز به کار کرده و تا 22 اسفند ادامه دارد.

مسئول برگزاری جشنواره فرش دستباف در کشور خاطرنشان کرد: این جشنواره با حمایت مرکز ملی فرش ایران برگزار می‌شود و در آن، تدابیر ویژه‌ای برای بالا بردن سطح اطمینان مردم به خرید فرش دستباف به کار بسته شده است.

انتهای پیام/س20

حبیبی در اجلاس دبیران حزب مؤتفله:
جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور موفق‌تر عمل کرد

خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه نباید توفقیات جبهه پایداری را منکر شد، گفت: جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور موفق‌تر عمل کرد.

خبرگزاری فارس: جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور موفق‌تر عمل کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتفله اسلامی که در اجلاس سراسری دبیران استان‌های حزب مؤتلفه اسلامی سخن می‌گفت با اشاره به اینکه اتحاد مطلوبی میان اصولگرایان در انتخابات مجلس به وجود نیامد اظهار داشت: حزب مؤتلفه اسلامی همواره به دنبال محوریت روحانیت برای رسیدن به وحدت بوده و هست و از راهی که رفته‌ایم هیچگاه پشیمان نخواهیم شد و همواره بر همگرایی با جامعتین پایبند خواهیم بود.

حبیبی در ادامه تصریح کرد: ‌وجود آیت‌اله مهدوی کنی و آیت‌الله یزدی در میدان انتخابات تنها به دلیل احساس تکیف شرعی بوده است. موضوع فتنه، جریان انحرافی و اصلاح‌طلبان در سال گذشته تمام نشده بود و به همین دلیل‌ ما تاکید بر وحدت داشتیم.

وی توفیقات جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور با جبهه پایداری را غیر قابل مقایسه دانست و بیان داشت:‌نباید توفیقات جبهه پایداری را منکر شویم اما در مجموع جبهه متحد اصولگرایان در کشور موفق‌تر بوده است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پاسخ به سؤالی در خصوص علی مطهری تصریح کرد: ‌من پایه‌های فکری آقای مطهری را اصولگرا می‌دانم اما مواضع حزب مؤتلفه اسلامی و آقای مطهری متفاوت است. آقای مطهری اگر در مسئله‌ای به نتیجه برسد حرف‌اش را می‌گوید اما حزب مؤتلفه اسلامی نمی‌تواند بدون نگاه کردن به جوانب حرف بزند.

حبیبی همچنین در خصوص باهنر نیز اظهار داشت: حرف‌هایی که در مورد هماهنگی باهنر با جریان فتنه زده می‌شود بی‌انصافی و ظلم بزرگی در حق ایشان است. آقای باهنر حتی در زمان نخست‌وزیر میرحسین موسوی نیز با آنها در تضاد بوده و هیچگاه در مقابل فتنه سکوت نکرد و باهنر در مقابله با فتنه همان راهی را رفت که ما رفتیم.

وی افزود: مواضع آقای باهنر همواره ضد انحراف، ظلم، فساد و فتنه بوده است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تشکر از مردم در انتخابات دوباره اصولگرایان برای مجلس نهم گفت:‌حضور مردم در پای صندوق‌های رای حماسه دیگری را در کشور رقم زد. سیلی سختی که مردم به دشمنان نظام زدند با مدیریت کارآمد و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب بود.

انتهای پیام/

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران:
200 هزار همیار پلیس در مازندران فعالیت می‌کنند/ افزایش دوربین‌های مدار بسته

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: 200 هزار همیار پلیس در مازندران فعالیت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 200 هزار همیار پلیس در مازندران فعالیت می‌کنند/ افزایش دوربین‌های مدار بسته

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، رمضانعلی سوادکوهی ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اقدامات پلیس در سال 90، اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی بود که با همکاری مردم و پلیس در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن قانون جدید راهنمایی و رانندگی، 3 هزار نفر از کشته‌شدگان حوادث راهنمایی و رانندگی کم شد و نسبت به مدت مشابه در سال‌های قبل با توجه به افزایش تعداد خودرو به 20 هزار نفر رسید و این در حالی است که سال گذشته با حدود 23 هزار کشته مواجه بودیم.

* 18 درصد کاهش تلفات جاده‌ای در مازندران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران یادآور شد: برای برقراری نظم و امنیت در راهنمایی و رانندگی پلیس نیاز به همکاری و همدلی با مردم دارد و با توجه به همکاری‌های انجام شده در مازندران طی سال 90 با 18 درصد کاهش تلفات جاده‌ای در مازندران مواجه بودیم.

وی با اعلام اینکه میانگین کاهش تلفات جاده‌ای کشور حدود 14 درصد است، یادآور شد: با کاهش چهار درصدی تلفات جاده‌ای در مازندران از تعداد تلفات جاده‌ای مازندران، حدود 2 هزار نفر کاهش پیدا کرد‌.

سوادکوهی در ادامه با اشاره به تجهیز پلیس به انواع لوازم پیشرفته و به روز گفت: افزایش تعداد دوربین‌های مداربسته در سطح شهرها تعداد خطاهای پلیس در کاهش داد.

وی با تاکید بر اینکه در کنار اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی در کشور پلیس نیز نیاز به استانداردسازی رفتار خود دارد، گفت: در راستای استانداردسازی رفتار پلیس، تعداد برنامه‌های آموزشی پلیس نیز افزایش یافت و باید تلاش کنیم که خطاها در رفتار پلیس به حداقل برسد.

* امسال 200 هزار همیار پلیس با راهنمایی و رانندگی مازندران همکاری می‌کنند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری پلیس مازندران را اجرای قوانین و آئین‌نامه‌های جدید و بکارگیری نیروها در طی ایام تعطیلات نوروزی عنوان کرد و بیان داشت: یکی از موضوع‌هایی که در سال جاری مد نظر است قاطعیت در اجرای قوانین و بکارگیری از تمام ظرفیت‌ها در راستای قانون راهنمایی و رانندگی است.

وی در ادامه به مشخص‌شدن سهم دستگاه‌های دولتی در تصادف‌ها اشاره کرد و یادآور شد: بخشی از این قانون در سال 90 اجرا شد و اجرای کامل این قانون در سال جدید با جدیت بیشتری ادامه پیدا می‌کند و در این قانون سهم دستگاه‌های دولتی در میزان تصادف برجسته‌تر اعمال می‌شود.

سوادکوهی در پایان به نقش اثرگذار گروه‌های مختلف همیاران پلیس برای کاهش تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و اذعان داشت: امسال 200 هزار همیار پلیس با راهنمایی و رانندگی مازندران همکاری می‌کنند و در 24 اسفندماه جاری زنگ آماده‌باش همیاران پلیس در سطح مدارس مازندران نواخته می‌شود.

انتهای پیام/ن۱۰

یکشنبه 21 اسفند 1390

افزایش 14 درصدی امدادرسانی در سال جاری

نویسنده: مینا ب   

سرپرست سازمان آتش‌نشانی بیرجند خبر داد
افزایش 14 درصدی امدادرسانی در سال جاری

خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهرستان بیرجند گفت: آمار امدادرسانی این سازمان در سال جاری 14 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش 14 درصدی امدادرسانی در سال جاری

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علی حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری 378 مورد امدادرسانی توسط سازمان آتش‌نشانی بیرجند انجام شده که بخش زیادی از آن به تلفات جاده‌ای و همکاری با اورژانس و هلال‌احمر استان مربوط می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر 135 نفر با آتش‌نشانی بیرجند همکاری می‌کنند که 50 درصد آنها دانشجوی مرکز علمی کاربردی آتش‌نشانی در بیرجند هستند.

*کاهش 10 درصدی حریق در بیرجند

سرپرست آتش‌نشانی شهرستان بیرجند از کاهش 10 درصدی حریق خبر داد و گفت: میزان اطفای حریق در سال جاری 411 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از کاهش 10 درصدی برخوردار بوده است.

حسینی افزود: این کاهش به واسطه انجام برنامه‌های آموزش عمومی شهروندان محقق شده است.

*24 هزار تماس مزاحمی به آتش‌نشانی بیرجند

وی با بیان اینکه در سال جاری 25 هزار و 837 مورد تماس تلفنی به این سازمان شده، گفت: از این تعداد تنها یک‌هزار و 516 مورد منجر به انجام عملیات شد و بقیه مزاحمت تلفنی بوده است.

سرپرست آتش‌نشانی شهرستان بیرجند به حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: از خبرنگاران خواستاریم در مورد اطلاع‌رسانی در مورد عواقب استفاده از مواد انفجاری تلاش کنند.

حسینی با اشاره به امکانات و تجهیزات آتش‌نشانی بیرجند گفت: پنج ایستگاه ثابت، سه ایستگاه سیار و 25 دستگاه خودروی سبک و سنگین در این سازمان به ارائه خدمات می‌پردازند.

*خرید یک دستگاه بالابر با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال

سرپرست آتش‌نشانی شهرستان بیرجند از خرید یک دستگاه بالابر به ارتفاع 37 متر و با اعتباری معادل 15 میلیارد ریال خبر داد و گفت: این بالابر به زودی به ناوگان آتش‌نشانی اضافه می‌شود.

*توزیع کپسول‌های آتش‌نشانی بدون اخذ مجوز در بیرجند

حسینی بر ضرورت تهیه و یا شارژ کپسول‌های اطفای حریق در ادارات، منازل و اماکن تجاری تأکید کرد و گفت: دو شرکت بدون اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح، اقدام به توزیع و شارژ کپسول‌های آتش‌نشانی می‌کنند که در این راستا شهروندان باید توجه بیشتری داشته باشند.

وی گفت: کپسول‌هایی که این دو شرکت توزیع می‌کنند هم بسیار گران است و هم به دلیل آنکه از کالاهای نامرغوب چینی است، فاقد استاندارد هستند.

حسینی یادآور شد: تهیه کپسول‌های اطفای حریق از آتش‌نشانی بیرجند هم مقرون به صرفه بوده و هم از تولیدات داخلی و استاندارد است.

*توزیع 6 هزار کپسول آتش‌نشانی در بیرجند

سرپرست آتش‌نشانی شهرستان بیرجند از توزیع 6 هزار کپسول طی دو سال اخیر در بیرجند خبر داد و اضافه کرد: در پایان هر شش ماه با مشترکان تماس گرفته و شارژ مجدد آنها را یادآور می‌شویم.

انتهای پیام/ح20

یک استاد دانشگاه در پنل تخصصی نقض حقوق بشر و تحریم‌ها:
آمریکا بیش از نیم قرن از حقوق بشر استفاده ابزاری کرده است

خبرگزاری فارس: یک استاد دانشگاه در پنلی تخصصی در ژنو گفت ایالات متحده آمریکا ازجنگ جهانی دوم تا کنون، از حقوق بشر بعنوان ابزاری سیاسی برای اهداف خود استفاده کرده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا بیش از نیم قرن از حقوق بشر استفاده ابزاری کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، سیدمحمدکاظم سجادپور که در پنل تخصصی "نقض حقوق بشر و تحریم‌ها" سخنرانی می‌کرد در تشریح رویکرد آمریکا به مقوله حقوق بشر گفت: در رویکرد آمریکا نسبت به استفاده ابزاری از حقوق بشر تدوام خاصی به چشم می‌خورد.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه حقوق بشر از جنگ جهانی دوم به این سو جایگاه مهمی در سیاست خارجه آمریکا داشته است گفت: آمریکایی‌ها در همه این سال‌ها به صورت گزینشی و با استاندارد دوگانه نسبت به حقوق بشر عمل کرده‌اند و هرجا که لازم دانسته‌اند از حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی برای وارد کردن فشار به کشورهای مخالف خود استفاده کرده‌اند.

سجادپور در ادامه گفت: آمریکا در سه مقطع زمانی جنگ سرد، حوادث یازدهم سپتامبر و در مقطع کنونی به طور گسترده از حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی برای تضعیف و مبارزه با مخالفان و دشمنان خود استفاده کرده است.

به گفته این استاد دانشگاه، آمریکایی‌ها در دوران جنگ سرد به طور کامل از حقوق بشر به عنوان یک ابزار جنگی علیه شوروی استفاده کردند و مرتبا بلوک شرق را متهم به نقض حقوق بشر می‌کردند و حتی پس از پایان جنگ سرد اینگونه تبلیغ کردند که پیروزی آنها به دلیل ارائه ارزش‌های بهتر اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نسبت به بلوک شرق بوده است.

سجادپور با اشاره به اینکه آمریکا از این حربه در دوران قبل از جنگ سرد در منازعات و اختلافات سیاسی شمال و جنوب دنیا نیز به خوبی استفاده کرده است گفت: در این دوران نام هیچ یک از دوستان آمریکا در گزارش‌های نقض حقوق بشری دیده نمی‌شود اما همه گزارش‌های مربوط به نقض حقوق بشر در دنیا متعلق به کشورهای مخالف آمریکا است.

سخنران پنل تخصصی "نقض حقوق بشر و تحریم‌ها" که به همت سازمان دفاع از قربانیان ترور در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شد با اشاره به انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 گفت: به عنوان نمونه در زمان شاه هیچ گزارشی از ایران در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل دیده نمی‌شود حال آنکه اساسا انقلاب ایران را می‌توان یک انقلاب حقوق بشری دانست چرا که مردم برای احقاق حق از دست رفته خود قیام و انقلاب کرده بودند.

به گفته سجادپور در همان سال‌ها و در زمانی که اسرائیل شدیدترین جنایات را نسبت به ملت فلسطین روا می‌داشت آمریکا هیچ موضع‌گیری قابل توجهی در رابطه با نقض حقوق بشر توسط این رژیم نکرد ولی نام کلیه کشورهای عربی که با اسرائیل در جنگ بوده یا با آن اختلاف داشتند در لیست ناقضان حقوق بشر قرار داشت.

سجادپور با اشاره به اینکه رویکرد آمریکا پس از جنگ سرد نسبت به حقوق بشر نه تنها اصلاح نشد بلکه پیچیده‌تر نیز شد گفت: پس از حوادث یازده سپتامبر عملکرد گزینشی و استاندارد دوگانه آمریکا نسبت به حقوق بشر قوت بیشتری گرفت و کار به جایی رسید که بوش حتی حقوق مدنی و سیاسی مردم آمریکا را نیز با تصویب قانون موسوم به وطن‌پرستی نقض کرد به‌گونه‌ای که برخی از فعالان حقوق مدنی در آمریکا همچنان از نامناسب بودن این میراث دوران بوش سخن می‌گویند.

وی گفت: در این دوران با توجه به دو جنگ خونینی که آمریکا در منطقه به راه انداخته بود و با توجه به رسوایی‌های حقوق بشری ناگواری که در زندان ابوغریب و گوآنتانامو بوجود آمده بود مشروعیت آمریکا برای برخورد با کشورهای ناقض حقوق بشر در جهان تا حد زیادی از دست رفت و حتی در داخل نیز با مشکل مشروعیت و مقبولیت مواجه شد.

به گفته سجادپور در چنین شرایطی که آمریکا با چالش مقبولیت و مشروعیت روبرو بود، جهان با پدیده اوباما روبرو شد که دقیقا با انتقاد جدی به عملکرد ضدحقوق بشری و جنگ طلبانه بوش به کاخ سفید راه یافته بود.

سخنران پنل تخصصی "حقوق بشر و تحریم‌ها" در ادامه با اشاره به اینکه بوش ضدحقوق بشری ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا بوده است گفت: عملکرد سه سال گذشته اوباما نیز نشان داد که او در عمل تفاوتی با سایر روسای جمهوری آمریکا در استفاده ابزاری از حقوق بشر ندارد. این موضوع را به خوبی می توان در رفتار و گفتار او در اجلاس موسوم به آیپک و در دیدار با نخست وزیر اسرائیل دید.

به گفته سجادپور آمریکایی‌ها در برخورد با تحولات کشورهای عربی نیز نشان دادند که همچنان رویکردی دوگانه و گزینشی به موضوع حقوق بشر دارند و نشانه آن اینکه معاون وزیر خارجه آمریکا در امور حقوق بشر و دموکراسی در همین نوزدهیمن اجلاس حقوق بشری شورای حقوق بشر در ژنو در اسفند ماه سال جاری در سخنرانی خود حتی به اندازه یک جمله نیز به تقض حقوق بشر در بحرین و دیگر کشورهای عربی دوست آمریکا اشاره‌ای نکرد و حتی به صراحت تاکید کرد که آمریکا تلاش گسترده و همه جانبه‌ای کرده تا موضوع بررسی مسائل حقوق بشری اسرائیل را نیز از دستور کار شورا خارج کند و در این مسیر تلاش‌های بیشتری خواهد کرد.

سجادپور در ادامه این سخنرانی به تنیدگی تحریم‌ها و حقوق بشر اشاره کرده و گفت: سه نکته درباره تحریم‌ها وجود دارد و اینکه اولا تحریم‌ها موضوعی سیاسی هستند، دوم بدون تردید تاثیرات منفی حقوق بشری دارند و سوم این تاثیرات بلند مدت بوده و حتی بر نسل‌های آینده نیز اثرات نامطلوب خود را برجای می گذارد و تاثیرات منفی حقوق بشری تحریم‌ها بر ملت‌ها به نسل‌های بعدی آنها نیز منتقل می‌شود و نمونه بارز آن تحریم‌های عراق پس از حمله این کشور به کویت است که هنوز پس از گذشته دو دهه آثار مخرب آن بر ملت عراق باقی مانده و قابل رویت است.

انتهای پیام/

یکشنبه 21 اسفند 1390

حل مشکلات کشور به قانون مناسب برمی‌گردد

نویسنده: مینا ب   

عضو جبهه متحد اصولگرایان فارس:
حل مشکلات کشور به قانون مناسب برمی‌گردد

خبرگزاری فارس: عضو جبهه متحد اصولگرایان فارس گفت: نمایندگان فارس در مجلس باید در حوزه قانون‌گذاری حرف برای گفتن داشته باشند چرا که حل مشکلات کشور به قانون مناسب بر می‌گردد.

خبرگزاری فارس: حل مشکلات کشور به قانون مناسب برمی‌گردد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت‌الاسلام محمد خرسند بعد از ظهر امروز در جلسه منتخبان مجلس نهم استان فارس با تجلیل از حضور شکوهمند مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این انتخابات حماسه‌ای بزرگ است و منتخبان باید انتخاب خود را لطف الهی بدانند و این گونه تصور نکنند که فقط تلاش خود و حامیانشان به موفقیت منجر شده است.

وی به حضور افراد مختلف در مناصب مختلف در طول تاریخ و فرصت کوتاه خدمت اشاره کرد و بیان داشت: این عملکرد افراد است که با وجود تغییرات در مسؤلیت‌ها در تاریخ ثبت می‌شود.

خرسند با بیان اینکه نمایندگان این دور با آرای بسیار و پشتوانه قوی وارد مجلس می‌شوند و از این رو وظایف سنگین‌تری را بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: این دور از مجلس حساسیت‌ها و ویژگی‌های خود را دارد که امید است منتخبان از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

این عضو جبهه متحد اصولگرایی استان فارس ضمن انتقاد از اینکه دغدغه اکثر منتخبان مسائل مربوط به توسعه منطقه انتخابیه است، گفت: طبق قانون وظیفه نخست مجلس، قانونگذاری و بعد نظارت بر اجرای قانون بوده که بدان بی‌توجهی شده است.

امام جمعه کازرون اضافه کرد: در رقابت‌های تبلیغاتی نامزدها و همچنین در جلسات کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود و باید تلاش شود که در مجلس شورای اسلامی که عرصه قانونگذاری است وحدت حداکثری به وجود آید.

خرسند گفت: نمایندگان فارس در مجلس باید در حوزه قانون‌گذاری حرف برای گفتن داشته باشند چرا که حل مشکل کشور به قانون مناسب بر می‌گردد.

امام جمعه کازرون بیان داشت: صحن مجلس عرصه طرح سئوال و استیضاح است اما نمایندگان باید تلاش کنند در این عرصه دچار حاشیه‌سازی نشوند و مصلحت نظام و مردم را مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: منتخبان خود را وامدار کسی جز خدا، نظام و مردم ندانند، چرا که اگر لطف خدا نبود این افراد موفق به ورود به مجلس نمی‌شدند.

وی به لیست‌ها و جریان‌های متعدد سیاسی در انتخابات مجلس اشاره کرد و ابراز داشت: معتقدیم اگر کسی به چهار اصل اسلام، نظام اسلامی، امام و مقام معظم رهبری اعتقاد داشته باشد اصولگراست ولو اینکه در هیچ لیستی نباشد.

خرسند اضافه کرد: به دلیل محدودیت در انتخاب باید تعدادی در لیست‌ها معرفی می‌شدند و اگر نام کسی در این لیست مشاهده نمی‌شود، دلیل بر این نیست که آن فرد اصولگرا نبوده است و این لیست‌های مختلف انتخاباتی نباید منجر به تفرق شود.

خرسند تصریح کرد: استان فارس در عین حال سابقه بسیاری که در حوزه‌های مختلف از جمله مذهبی و فرهنگی دارد در زمینه توسعه دچار عقب‌ماندگی شده و حق این استان به خوبی ادا نشده است.

وی گفت: جبران این عقب ماندگی‌ها بخشی وظیفه دستگاه‌های اجرایی و بخشی دیگر وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

امام جمعه کازرون بیان داشت: منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی باید با مردم حوزه‌های انتخابی خود، ائمه جمعه و روحانیت در ارتباط باشند و از تجربیات سایر کاندیداها و مدیران استانی استفاده کنند.

خرسند خاطرنشان کرد: امامان جمعه و روحانیت به دلیل ارتباط مستقیمی که با مردم دارند می‌توانند مدافع کارهای مثبت نمایندگان و توجیه کننده افکار عمومی باشند.

امام جمعه کازرون در پایان خطاب به منتخبان استان فارس در مجلس نهم توصیه کرد که با تشکیل اتاق فکر، استفاده از مشاوران امین، حفظ ارتباط با مردم، روحانیت و ائمه جمعه و نیز استفاده از تجربیات نمایندگان سابق و همچنین نامزدهایی که در انتخابات رای نیاوردند، ارتباط با مدیران استان برای بهره‌برداری از ظرفیت نمایندگی به منظور توسعه این استان استفاده شود.

انتهای پیام/و۱۰

/اختصاصی فارس/ باهنر از سوی لاریجانی مأمور پیگیری شد
جزئیات ارقام برداشت شده از بانک‌های خصوصی توسط دولت

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی، معاونت نظارت مجلس را مأمور پیگیری برداشت پول توسط بانک مرکزی از حساب بانک‌های کشور کرد.

خبرگزاری فارس: جزئیات ارقام برداشت شده از بانک‌های خصوصی توسط دولت

مصطفی رضاحسینی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به برداشت‌های بانک مرکزی از حساب بانک‌های خصوصی گفت: پس از اینکه گزارش این برداشت‌ها به دست رئیس مجلس رسید، وی برای دفاع از حقوق مردم و وضعیت اقتصادی کشور، به موضوع ورود کرد.

وی افزود: در همین زمینه رئیس مجلس، محمدرضا باهنر معاون نظارت مجلس را مأمور پیگیری برداشت‌ پول از حساب‌ بانک‌های خصوصی کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با مدیران عامل بانک‌های خصوصی اخیراً جلسه‌ای داشتم و آنها به شدت از این مسئله ناراحت بوده و خواستار بازگرداندن این پول‌ها بودند.

 

* جزئیات برخی ارقام برداشت شده از بانک های خصوصی توسط بانک مرکزی

حسینی همچنین تأکید کرد: براساس اطلاعاتی که ما در اختیار داریم، از حساب‌ بانک ملی حدود 12 هزار میلیارد تومان، از بانک پارسیان حدود 370 میلیارد تومان و از بانک سرمایه نیز حدود 100 میلیارد تومان توسط بانک مرکزی پول برداشت شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: براساس اطلاعاتی که در اختیار دارم، بانک مرکزی تاکنون از حساب 5 بانک ملی، پارسیان، پاسارگاد، سرمایه و اقتصاد نوین پول برداشت کرده است.

انتهای پیام/

یکشنبه 21 اسفند 1390

درآمدی بر آگاهی

نویسنده: مینا ب   

/تازه‌های نشر/
درآمدی بر آگاهی

خبرگزاری فارس: کتاب «درآمدی بر آگاهی» نوشته دیوید پاپینیو با ترجمه سیدکمال خرازی، به وسیله سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) منتشر شد.

خبرگزاری فارس: درآمدی بر آگاهی

فلسفه ذهن حوزه‌اى از فلسفه است که با توجه به یافته‌هاى جدید علوم شناختى، به ویژه علوم اعصاب، ماهیت ذهن و رابطه آن با مغز را بررسی می‌کند. از جمله مسائل مورد بررسی فلسفه ذهن ماهیت آگاهى است. علوم شناختى، در سالهاى اخیر، رازهاى بیشترى را درباره نحوه کار مغز کشف کرده و نظریه‌هایى را برای تبیین نقش مغز در شناخت و آگاهى ارائه داده است. هر یک از مکاتب مختلف فلسفى، بر اساس مبانى خود، ماهیت آگاهى را بررسی کرده‌اند.

مادیون یگانه انگار آن را پدیده‌اى صرفاً مادى مى‌انگارند، ولى از آنجا که قادر نیستند آگاهی را صرفاً بر اساس مبانی مادی خود توضیح دهند به نظریه‌هایی چون کارکردگرایی، پدیدارگرایی، و شبه پدیدارگرایی متوسل شده‌اند تا به نحوی ناتوانی خود را در تبیین مادی پدیده آگاهی توجیه کنند. از سوى دیگر، دوگانه انگاران به دوگانگى مغز و ذهن معتقد هستند. آنها ذهن و آگاهى را پدیده‌اى غیر مادى و مغز را موجودیتى مادى مى‌دانند.

دوگانه‌انگاران نیز با سؤالات زیادى درباره ماهیت ذهن غیر مادى و نحوه تعامل آن با مغز مادى روبه رو هستند. نحوه پاسخگویى آنها به این سؤالات موجب شده است تا نحله هاى مختلفى در تاریخ فلسفه پدید آید. جالب آنکه، عده اى از فلاسفه نیز فقط به ذهن غیر مادى معتقدند، به طورى که واقعیت مادى خارجى را صرفاً ساخته ذهن غیرمادى مى‌دانند، بنابراین، آنها را نیز باید در زمره یگانه انگاران دانست. در این میان، عده‌اى نیز معتقدند که سیستم شناختى ما قادر به درک ماهیت آگاهى نیست، بنابراین، آن را باید جزء اسرار دانست. این عده خود را از تلاش براى تبیین ماهیت ذهن و آگاهى و رابطه آن با مغز رها مى‌سازند، زیرا دستیابى به چنین شناختى را ناممکن مى‌دانند. این عده اسرارانگار نام دارند، ولى آنها نیز همچنان با این سؤال روبه رو هستند که ذهن چیست، ماهیت آگاهى چیست و چه رابطه‌ای با مغز دارد. به هر صورت، فلاسفه مسلمان ذهن و آگاهى را از تجلیات روح آدمى و پدیده‌ای غیر مادى مى‌دانند و دوگانه انگارند. از سوى دیگر، صدرالمتألهین ماهیت نفس را براساس نظریه حرکت جوهرى خود به گونه‌اى تبیین کرده است که قرابت خاصى با دیدگاه نوخاسته گرایى «جسمانیة الحدوث و روحانیة البقاء¬» در فلسفه ذهن معاصر دارد. صدرالمتألهین روح را مى‌داند، به نحوى که در مسیر حرکت جوهرى ماده ظهور مى‌یابد. بدین ترتیب، براساس حکمت متعالیه صدرالمتألهین، مى‌توان ذهن و آگاهى را غیر مادى ولى برخاسته از مغز مادى دانست که در سیر جوهرى آن پدیدار مى‌گردد و ماهیتى مستقل از مغز مادى می‌یابد.

کتاب حاضر مرورى اجمالى بر دیدگاه‌هاى فلسفى مختلف درباره آگاهى است و براى خوانندگانى نوشته شده است که حوزه تخصصى آنها فلسفه نیست، ولى علاقه‌مندند از نظریه‌هاى مختلفى که در فلسفه ذهن درباره ماهیت آگاهى ارائه شده است اطلاع یابند،

سبک نگارش کتاب و مصور بودن آن درک مسائل فلسفى را آسان‌تر کرده و کتاب را براى خوانندگان عمومى مطبوع ساخته است.

انتشارات سمت این کتاب را در 194 صفحه و با قیمت ۲۶۰۰ تومان منتشر کرده است.      

انتهای پیام/و

امام جمعه همدان:
معلمان ابتدایی پایه‌های علمی و فکری جامعه را می‌سازند

خبرگزاری فارس: امام جمعه همدان گفت: معلمان ابتدایی پایه‌های علمی و فکری را در جامعه می‌سازند.

خبرگزاری فارس: معلمان ابتدایی پایه‌های علمی و فکری جامعه را می‌سازند

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی پیش از ظهر امروز در نخستین جشنواره معلمان ماندگار دوره ابتدایی در همدان اظهار داشت: نگاه ما در جامعه همیشه به مرتبه‌های بالا است و همیشه مرتبه‌های پایین را نادیده می‌گیریم.

وی ادامه داد: از نظر علمی نیز باید به مرتبه‌های پایین بیشتر اهمیت دهیم چرا که ما می‌دانیم که فشار یک برج بزرگ را شالوده و پی یک ساختمان تحمل می‌کند پس باید بدانیم که تربیت نیز از پایه بسیار مهم است.

امام جمعه همدان اذعان کرد: در اسرائیل کودک را از دو سالگی از خانواده جدا می‌کنند و بچه را طوری تربیت می‌کنند که در بزرگسالی اگر جان او را نیز بگیرند از اعتقاداتش نمی‌گذرد و در میان اهل سنت نیز به همین‌گونه است.

وی تصریح کرد: در میان ما مسلمانان بچه‌ها را تا 10 سالگی آزاد می‌گذارند و وقتی که شخصیت کودک شکل می‌گیرد اقدام به تربیت او می‌کنند که بسیار دیر است.

محمدی ابراز داشت: در تعلیم و تربیت باید به قشری که پایه علمی و فکری را در جامعه می‌سازند اهمیت بدهیم.

وی بیان داشت: در سیستم آموزش و پرورش ما به معلمان ابتدایی و معلمانی که در مدارس معلولان و عقب‌ماندگان ذهنی فعالیت می‌کنند حقوق بسیار ناچیزی می‌دهند در صورتی که معلم تیزهوشان با این که زحمت بسیار کمی هم در آموزش می‌کشد اما حقوق خوبی دریافت می‌کند.

وی در پایان عنوان کرد: پایه‌ در هر امری بسیار مهم است چراکه اگر اصولی ساخته نشود دچار نابودی و کاستی در جامعه می‌شویم پس لازم است که به معلمان ابتدایی بیش از بیش اهمیت دهیم و در راستای رفاه آنان اقدام کنیم.

انتهای پیام/خ۲۰/چ3000

 

گزارش تمرین امروز پرسپولیس
غیبت ۳ بازیکن، حضور مهدوی‌کیا و تمرینات ویژه دنیزلی با مدافعان

خبرگزاری فارس: تمرین امروز پرسپولیس در غیاب ۳ بازیکن برگزار شد.

خبرگزاری فارس: غیبت ۳ بازیکن، حضور مهدوی‌کیا و تمرینات ویژه دنیزلی با مدافعان

به گزارش خبرگزاری فارس، تمرین پرسپولیس از ساعت ۱۱:۳۰ پشت در‌های بسته در ورزشگاه درفشی‌فر دنبال شد.

*‌ وحید هاشمیان، زادمهر، بادامکی و زارع غایب بودند.

* مهدوی کیا از سفر مالزی برگشت و در تمرین امروز پرسپولیس حضور پیدا کرد.

* دروازه‌بانان پس از ۲۰ دقیقه اختصاصی تمرین کردند.

* دنیزلی در تمرین امروز دقایقی با مدافعان تمرینات اختصاصی را انجام داد.

پرسپولیس از ساعت 17:15 فردا در ورزشگاه آزادی به مصاف مس کرمان می‌رود.

انتهای پیام/

24 اسفندماه برگزار می‌شود
سومین جشنواره مطبوعات محلی و خبرگزاری‌های لرستان

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: سومین جشنواره مطبوعات محلی، خبرگزاری‌ها و نشریات سراسری استان 24 اسفندماه جاری برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: سومین جشنواره مطبوعات محلی و خبرگزاری‌های لرستان

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، ماشاءالله امان الهی بهاروند گفت: سومین جشنواره مطبوعات محلی و خبرگزاری‌های لرستان در 17 گرایش و رشته‌های مختلف عکس، خبر، تفسیر، یادداشت، تحلیل، تفسیر، مقاله، سرمقاله، کاریکاتور و طنز در حوزه‌های رسانه‌ای استان لرستان برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین در این جشنواره از تلاش‌های موثر مطبوعات محلی استان در حوزه‌های امر به معروف و نهی از منکر، بیداری اسلامی، فرهنگ عمومی و حقوق شهروندی نیز تجلیل می‌شود.

بهاروند تجلیل از خبرنگاران رسانه‌های گروهی و قدردانی از تلاش یک ساله مطبوعات و رسانه‌های استان در حوزه آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم را از دیگر برنامه‌های بزرگداشت سومین جشنواره مطبوعات لرستان عنوان کرد.

انتهای پیام/و۳۰

یکشنبه 21 اسفند 1390

ما و رخنه‌های سرد

نویسنده: مینا ب   

/تازه‌های نشر/
ما و رخنه‌های سرد

خبرگزاری فارس: کتاب «ما و رخنه‌های سرد» نگاهی از سرشوق به کتاب خدا به آیه‌هایی از سوره آل عمران نوشته زهرا نرگسی است.

خبرگزاری فارس: ما و رخنه‌های سرد

کتاب «ما و رخنه‌های سرد» نگاهی از سرشوق به کتاب خدا به آیه‌هایی از سوره آل عمران نوشته زهرا نرگسی است.

در پیشگفتار کتاب «ما و رخنه‌های سرد» که هشتمین جلد از مجموعه کتاب‌های کتاب خدا است، آمده:

عنوان کتاب خدا، نشان می‌دهد که بیش از همه چیز قرار پدید آورندگان مجموعه بر وفا دارد به متن قرآن کریم است و در این راه تجربه گرانبهایی هم دارند.

گروه پژوهشگران و نویسندگان این مجموعه و مجموعه دیگر انتشارات امیرکبیر مجموعه جای پای رود که اختصاص به کلیدهای اخلاقی از زندگی معصومان دارد، نزدیک به دو دهه فعالیت در مجمع فرهنگی و مذهبی منتظران را پشت سرگذاشته‌اند و سه سال پیگیر و دقیق در قالب دو گروه تفسیر قرآن و سیره اهل بیت پژوهش‌های گسترده‌ای انجام داده‌اند.

مهمترین هدف پژوهشگران و نویسندگان دو مجموعه آشنایی بیشتر و بهتر نسل امروز با کتاب خدا و سرگذشت اهل بیت است و برای رسیدن به این هدف تصمیم گرفته‌اند با نگاهی امروزی و اخلاقی به سوی متون تدوین شده در دوره‌های گذشته بروند.

هر بخش این کتاب با داستان قرآنی یعنی همراه با محتوای تفسیری شروع می‌شود و پس از پایان داستان، آیه مدنظر آمده و پس از آن تکه‌هایی از آراء مفسران درباره آن آیه و در نهایت دریافت و نکته آن آیه امده است.

کتاب ما و رخنه‌هایی سرد به آیه‌هایی از سوره آل عمران پرداخته است انتشارات امیرکبیر کتاب را در 167 صفحه با قیمت 2450 تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/و

دبیر ستاد احیای امر به معروف سیستان و بلوچستان:
برگزاری برنامه‌های با محتوا امری ضروری است

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: در راستای نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر باید در سطح کشور و به ویژه در سیستان و بلوچستان برنامه‌های دارای محتوا و با هدف برگزار شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری برنامه‌های با محتوا امری ضروری است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، حبیب لک‌زایی امروز در جلسه راهکارهای عملیاتی نهادینه سازی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در سطح استان سیستان و بلوچستان برنامه‌ها و فعالیت‌های زیادی در راستای نهادینه سازی فریضتین در طی چندسال اخیر برگزار شده است اما هنوز تا رسیدن به اهداف، راه زیادی را در پیش رو داریم اما این امر بدون همکاری مسئولان و مردم امکان پذیر نیست.

وی افزود: نهادینه‌سازی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش و همکاری دستگاه‌های مرتبط در سطح استان هستیم.

لکزایی ضمن تاکید بر این مطلب که ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان آمادگی همکاری با هر گروه و یا ارگان و دستگاهی که در جهت نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر  فعالیت کنند را دارد، بیان کرد: نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر کاری همگانی است و همه باید در این راستا گام بردارند.

وی در ادامه به بیان گزارش فعالیت ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان پرداخت.

مدیر حوزه‌های علمیه سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: آموزش امر به معروف و نهی از منکر را باید از خانواده آغاز کرد و بعد از آن آموزش را به مدارس و مساجد برد تا بتوانیم فریضتین را در سطح جامعه نهادینه کنیم.

حجت‌الاسلام رضا ایمانی خواه افزود: بعد از آموزش تغذیه فکری نقش مهمی را در نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه را دارا هستند.

وی ادامه داد: حوزه‌های علمیه سیستان و بلوچستان آمادگی همکاری در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی با محوریت امر به معروف و نهی از منکر را دارد.

در پایان این جلسه اعضا به بحث، تبادل نظر و اعلام گزارش کار پرداختند.

انتهای پیام/صا10

یکشنبه 21 اسفند 1390

نیمی بالا، نیمی بلند

نویسنده: مینا ب   

/تازه‌های نشر/
نیمی بالا، نیمی بلند

خبرگزاری فارس: کتاب «نیمی بالا، نیمی بلند» پنجمین جلد از مجموعه کتاب‌های جای پای روح است که به قلم شیما جهان تیغ منتشر شده است.

خبرگزاری فارس: نیمی بالا، نیمی بلند

کتاب «نیمی بالا، نیمی بلند» پنجمین جلد از مجموعه کتاب‌های جای پای روح است که به قلم شیما جهان تیغ منتشر شده است.

در قسمتی در پیشگفتار کتاب آمده است:

مجموعه جای پای رود با اسب و استر به سراغ تاریخ نمی‌رود تا هم زمان را طولانی نکند و هم رنج راه بر مخاطب هموار نشود و لذت حضور در مقصد را ببرد.

نه اینکه مجموعه حاضر منکر آموزندگی گفتارها، رفتارها و کردارهای بزرگان باشد اما بنای این را هم ندارد که از زندگی بزرگان فقط عکس یادگاری بگیرد و در قابی بگذارد که برای همیشه خاک بخورد.

قرار است متناسب و مناسب قدم برداریم برای همین، بخش‌های از زندگی بزرگان در کتابها نخواهد آمد و فقط تکیه بر بخش‌هایی شده است که کلیدی اخلاقی و رفتاری را به مخاطبان بدهند.

کتاب نیمی بالا، نیمی بلند اختصاص به شخصیت حضرت سید‌الشهدا دارد که نویسنده با استفاده از منابع معتبری مثل اشک روان بر اسیر کاروان، حماسه حسینی در آستان اهل بیت، زندگانی امام حسین آن را نوشته است.

این کتاب شامل نکات و داستان‌هایی از زندگی امام حسین(ع) که در پایان هر بخش، نکته‌ای با عنوان «برای امروز» آمده است.

انتشارات امیرکبیر کتاب را در 160 صفحه با قیمت ۲۲۵۰ تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/و

یکشنبه 21 اسفند 1390

چالش‌های ایران و آمریکا

نویسنده: مینا ب   

/تازه‌های نشر/
چالش‌های ایران و آمریکا

خبرگزاری فارس: کتاب «چالش‌های ایران و آمریکا» نوشته جواد منصوری توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

خبرگزاری فارس: چالش‌های ایران و آمریکا

کتاب «چالش‌های ایران و آمریکا» نوشته جواد منصوری توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

در تاریخ تحولات معاصر ایران نقش چند دولت خارجی ـ از جمله دولت‌های ایالات متحده آمریکا و انگلیس ـ بیش از دیگران تأثیرگذار و مسئله‌ساز بوده است. لذا بررسی تحولات و چگونگی روابط ایران و دولت‌های مزبور یکی از موضوعات مهم و مورد توجه است. زیرا تأثیر این روابط در بسیاری از امور داخلی و حتی در روابط خارجی گسترده و تعیین‌کننده بوده است.

در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امکان تحقیق و تألیف در این زمینه نبود. زیرا مخالف منافع و مصالح رژیم وابسته‌ی حاکم و دولت خارجی مسلط بر ایران بود. از این‌رو پس از پیروزی انقلاب محققین و نویسندگان توانستند با استفاده از اسناد و مدارک به‌جای‌مانده از رژیم گذشته و همچنین مدارک موجود و مرتبط با موضوع در خارج از کشور تحقیقات و تألیفات گسترده و ارزنده‌ای در این زمینه انجام دهند.

در میان دولت‌های خارجی ذی‌نفوذ و تقریباً مسلط بر کشور، بیش از همه انگلیس و آمریکا ایفای نقش کرده‌اند. در سال‌های پس از کودتای 28 مرداد 1332 به مدت 25 سال آمریکا به‌تدریج سلطه‌ی بیشتری یافت و دولت انگلیس از دهه‌ی 40 نقش دوم در سلطه‌ی خارجی بر ایران داشت.

در این دوران اوضاع و احوال و سیر تحولات به‌گونه‌ای متفاوت از گذشته و تضاد آشتی‌ناپذیر مردم با سیاست‌های استعمارگر جدید نیز متفاوت بود. از طرف دیگر پیروزی انقلاب اسلامی شرایط ایران و منطقه را دگرگون و چالش‌های ایران و آمریکا وارد شکل و محتوای جدیدی شد. شرایطی که کاملاً برای این دولت ناشناخته و در عین حال غیرقابل قبول بود. از این‌رو «چالش‌های ایران و آمریکا» یکی از موضوعات تحقیقاتی مراکز مطالعات سیاسی و استراتژیک در کشورهای مختلف شده است. این چالش‌ها به حدی است که در تمامی دولت‌های آمریکا، مسئله ایران و آثار ناشی از آنها یکی از مشکلات ثابت و به‌اصطلاح «دردسرهای بزرگ برای آنها» بوده و هست.

چالش‌های موجود در روابط دو دولت به‌گونه‌ای است که چالش‌های دیگر را نظیر مقاومت حزب‌الله لبنان، مقاومت ملت فلسطین، شکست لشکرکشی در عراق و افغانستان، تضعیف موقعیت داخلی و بین‌المللی و بالاخره «بیداری اسلامی» و جنبش ضدسرمایه‌‌داری، به دنبال داشته است. تحولاتی که هر کدام می‌تواند مقدمه تغییرات دیگری بر ضد نظام سلطه‌ی استکباری آمریکا باشد.

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، تنها سقوط یک رژیم فاسد و وابسته نبود، بلکه مقدمه‌ی فروریختن پایه‌های سلطه‌ی استعمار غرب در جهان اسلام و سپس در مناطق دیگر شد. از این رو چالش‌های ایران و آمریکا بیش از پیش تبدیل به موضوعی بین‌المللی، دارای ابعاد اقتصادی، سیاسی و ایدئولوژیک شده است. اگرچه تحولات چند دهه‌ی گذشته بسیاری از ساختارها را دگرگون کرد، ولی با شناختِ عمیق روند تحولات و دلایل آن، به این نتیجه می‌رسیم که تغییرات بزرگ‌تر و مهم‌تر در راه است.

این کتاب مهم‌ترین چالش‌های دو نظام متفاوت و متعارض (اسلام و لیبرال سرمایه‌داری) در قالب دو دولت ایران و آمریکا را با دیدگاهی واقع‌بینانه و به دور از تحلیل‌های افراطی و یا ساده‌انگارانه مورد بحث قرار داده است.

انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی این کتاب را در 316صفحه با قیمت ۵۱۰۰ تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/و

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :