تبلیغات
وبلاگ خبر رسان - مطالب هفته دوم اسفند 1390

وبلاگ خبر رسان

در اصفهان همه آمده اند
نام امروز در تاریخ ایران به عنوان حماسه‌ای پرشور ثبت می‌شود

خبرگزاری فارس: امروز هر برگ رای مردم ایران در دوازده دوازده برگ زرینی دیگری شد در تاریخ ایران تا بار دیگر به دشمنان بفهماند ایران کهن پر از تاریخ و روزهایی است که با حضور مردم ارزش پیدا می‌کند.

خبرگزاری فارس: نام امروز در تاریخ ایران به عنوان حماسه‌ای پرشور ثبت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، این روز جمعه با دیگر روزهای جمعه فرق داشت، روزی که متعلق به امام زمان (عج) است، دعای ندبه این صبح جمعه را با توسل به ایشان و یاری و مساعدت، که افرادی انتخاب شوند در انتخابات و به مجلس اجازه دخول یابند که نام و یاد اسلام و انقلاب را برای همیشه در تاریخ ایران زنده نگه دارند.

رایی که هر برگ آن مانند قطره‌ای است که سیل عظیمی را به وجود می‌آورد تا تمام کسانی که می‌گفتند پس از 33 سال از پیروزی این انقلاب دیگر کسی به این انقلاب رای نمی‌دهد را با خود به قعر افکار پلید خویش ببرد و نشان دهد ایرانی در هر برهه‌ای از تاریخ از مرز و بوم خویش دفاع کرد و چه جان‌ها، خون‌ها و جوان‌های که فدای کشورش و ملتش کرده است، این یک برگ رای که دیگر چیزی نیست، در برابر این همه جان‌فشانی‌ها.

اگر امروز به خیابان‌ها و تنها به یکی از پایگاه‌های انتخاباتی بروی، به چشم خود می‌بینی که از هر قشر و مذهبی و با هر پوشش و سن و سالی شناسنامه و کارت ملی به دست به پایگاه‌ها می‌روند، تا رای بدهند شاید برخی از این افراد کسانی باشند که 33 سال پیش آن هم به طور دقیق در دوازدهم 12 فروردین آمدند و به جمهوری اسلامی ایران رای دادند، حال باری دیگر در 12 ماه 12 آمدند تا این روز هم برای همیشه برگ زرینی دیگری در تاریخ ایران شود و همان‌های که باور نمی‌کنند این روز را در تقویم‌های خود ثبت کنند.

چه زیباست  وقتی که پیرمرد و پیرزنی را می‌دیدی که با انداختن رای در صندوق نفس راحتی می‌کشد و خدا را شکری می‌گوید که زنده است و عمرش کفاف داد تا بار دیگر در سرنوشت کشورش سهمی داشته باشد و با این دست‌های که زمانی توانایی انجام کارهای سنگینی داشته و سردی و گرمی بسیار روزگار را چشیده بار دیگر توانسته کاری بزرگ‌تر را انجام دهد.

هر نفری که انگشت اشاره‌اش را در استامپ می‌زد انگار با خود این را زمزمه می‌کرد، این رنگ‌ها مانند قطره قطره خون کسانی است که از ابتدای تاریخ این کشور برای ایستادگی و سرافرازی خود داده‌ایم و من با زدن انگشت در پایین این برگه دشمنان این ملت را مانند عنکبوتی زبون و خوار در میان خطوط  اثر انگشتم گرفتار و از بالا به حقارت و دست و پا زدن بیهوده آنها می‌خندم.

با دوربین‌هایی که از سراسر دنیا بر روی کشورم زوم شده، می‌خواهم نشان دهم که امروز نمایش مردم سالاری ایران در بیداری اسلامی است و رای دادن به کسانی که اهل عملند نه ادعاهای پوچ و تو خالی.

امروز مردمی را می‌بینی که با امید بسیار رای خود را در صندوق‌های رای می‌ریزند که 33 سال پیش به جمهوری اسلامی  آری گفتند.در تمامی این صندوق‌ها اقتدار مردان و زنانی ملتی ریخته می‌شود که تا آخرین قطره خونشان برای استقلال و آزادگی ایران ایستاده‌اند.

انتهای پیام/خ۲۰

جمعه 12 اسفند 1390

جواب دندان‌شکن مردم در حسینیه ارشاد

نویسنده: مینا ب   

نثار دشمنان
جواب دندان‌شکن مردم در حسینیه ارشاد

خبرگزاری فارس: حسینیه ارشاد هر لحظه میزبان مردمی مصمم برای مقابله با تحریم های دشمنان ایرانی است.

خبرگزاری فارس: جواب دندان‌شکن مردم در حسینیه ارشاد

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از شبستان، از ساعات آغازین انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی صف های انتخاباتی شاهد حضور زنان و مردان از رای اولی ها گرفته تا کسانی که شاهد تاریخ ایران از دوره های پیش از انقلاب اسلامی بوده‌اند است. در میان این جمع ناظر انتخابات شورای نگهبان را می‌بینیم که پیش از ساعت 8 صبح در حسینیه ارشاد حضور یافته است.

سپهر به خبرنگار شبستان در خصوص حضور مردم در این انتخابات از ساعت اولیه تاکنون می گوید: من تا به حال چندین دوره ناظر انتخابات شورای نگهبان در مجلس شورای اسلامی بوده ام اما تاکنون چنین حضوری پای صندوقهای رای ندیده ام.

وی حضور مردم در حسینیه ارشاد را از ساعت 8 صبح تاکنون بیش از صدها نفر تخمین می زند و می گوید: این انتخابات مانند هر انتخابات دیگر در نظام جمهوری اسلامی ایران پاسخی دندان‌شکن به توطئه های دشمنان است اما اینبار به دشمنان می گوییم که تحریم های شما هیچ اثری بر روی حضور ما در انتخابات ندارد.

ناظر انتخاباتی شورای نگهبان در مسجد قبا ضمن راهنمایی رای دهندگان به سمت صندوق‌های رای می گوید: از لحظه ای که آمده‌ام فرصت رای دادن نداشته ام و همچنان پای صندوق رای ایستاده‌ام.

وی در خصوص آگاهی از سابقه نامزدهای انتخابات که مدنظر دارد می گوید بیش از 60 درصد به کسانی که می خواهند رای بدهم اعتماد دارم و امیدوارم این سه نفر که منتخب من برای نهمین دوره انتخابات شورای اسلامی هستند از رای آورندگان باشند.

در ادامه خانمی به نام افشار که با انگشت های جوهری و آذین یافته به صلوات شمار سوژه تصویربرداران رسانه های ایرانی و خارجی شده بود هدف از رای دادنش را کوری چشم دشمنان ایران اسلامی ذکر کرد..

وی به خبرنگار شبستان در مورد حضور مردمی در این انتخابات می گوید: من پیش از ساعت 8 در حسینیه ارشاد بودم و تا ساعت 30/9 دقیقه نوبتم برای رای دادن نشد. این حضور گرم و پرشور مردم ما سیلی محکمی است بر صورت دشمنان ایران اسلامی.

وی ادامه می دهد: من در مورد کسانی که می خواهم به آنها رای بدهم تحقیق کرده ام و با دلی آرام و امیدوارم به 30 نفر از منتخبینم رای می دهم و به حول و قوه الهی اینها همان رای آورندگان انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه تهران خواهند بود.

خانم افشار در خصوص حضورش در دوره های قبل از انتخابات هم می گوید: من همواره از حاضران صحنه انتخابات جمهوری اسلامی ایران بوده ام و تا زمانی که عمرم اجازه دهد برای این انقلاب و شهدا به پای صندوق‌های رای خواهم آمد.

گفتنی است حسینیه ارشاد مملو از صحنه های ویژه انتخاباتی است از مردی کودک به بغل که پوستر جانم فدای رهبر را به گردن کودک آویخته گرفته تا پیرمردها و پیرزنهایی با عصاهای رنگارنگ که همگی در صف انتخابات حضور دارند.

انتهای پیام/

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی در گفت‌وگو با فارس:
پیش‌فروش سکه 9 ماهه شد/ توزیع اولین گروه سکه از 29 فرودین

خبرگزاری فارس: مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی از 9 ماهه شدن پیش فروش سکه با همان قیمت 598 هزار و 900 تومان خبر داد و به تشریح برنامه‌های این بانک برای جلوگیری از تشکیل بازار سیاه و عرضه سکه‌ از 29 فروردین پرداخت.

خبرگزاری فارس: پیش‌فروش سکه 9 ماهه شد/ توزیع اولین گروه سکه از 29 فرودین

عباس کمره‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره برنامه بانک مرکزی برای پیش‌فروش سکه در هفته آتی، اظهار داشت: بانک مرکزی پیش فروش سکه را برای هفته آتی نیز در دستور کار دارد اما طبق آخرین تصمیم قرار است این پیش فروش 9 ماهه باشد.

وی افزود: از روز شنبه تا پنج شنبه هفته آینده پیش فروش سکه با همان قیمت قبلی 598 هزار و 900 تومان در شعب بانک ملی آغاز خواهد شد.

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی در ادامه درباره چرایی تصمیم این بانک برای 9 ماهه کردن پیش فروش سکه تصریح کرد: قبلاً رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود که ظرفیت تولید مد نظر بانک است و هر زمان که ظرفیت‌ها تکمیل شود برای اینکه به تعهد خود پایبند باشیم سررسیدها را تغییر خواهیم داد.

 

* 29 فروردین زمان توزیع اولین دوره سکه‌های پیش‌فروشی

 

کمره‌ای در ادامه این گفت‌وگو پاسخ به این سؤال که از آنجا که ثبت‌نام پیش‌فروش سکه‌ از ۲۹ آذر آغاز شد، آیا تحویل سکه‌ها روز ۲۹ فروردین انجام خواهد شد و یا بانک مرکزی در این خصوص تأخیری خواهد داشت؟ تأکید کرد: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم(چهارشنبه 10 اسفند) قرار بر این است که سکه‌هایی که روز ۲۹ آذر پیش‌فروش شده، روز ۲۹ فروردین ۹۱ تحویل داده شده و این تعهد بانک مرکزی عملی شود بنابراین انشاءالله روز ۲۹ فروردین ۲۱ سری اول سکه‌های پیش فروش شده، تحویل مردم می‌شود.

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه "آیا تاریخ تحویل سکه‌ها دقیقاً به تاریخ ثبت‌نام بستگی دارد، یعنی اگر کسی ۲۷ دی ثبت‌نام کرده باشد، دقیقاً چهار ماه بعد تحویل می‌گیرد؟" اظهار داشت: همینطور است؛  کسانی که 29 آذر ثبت‌نام کرده‌اند، 29 فروردین سکه خود را دریافت می‌کنند، و تحویل سکه‌ها روز به روز پیش می‌رود.

خبرنگار فارس از کمره‌ای پرسید که آیا ارائه فیش‌هایی  که بانک‌ها هنگام ثبت‌نام پیش فروش سکه به مردم ارائه کرده‌اند، برای تحویل سکه کافی است یا مدارک دیگری لازم است؟

کمره‌ای پاسخ داد: در حال حاضر مردمی که ثبت‌نام کرده‌اند، فیش‌های بانکی در اختیار دارند، لذا موقع تحویل سکه همین فیش‌ها را باید به شعبه‌ای که ثبت‌نام کرده‌اند تحویل داده و سکه خود را تحویل بگیرند.

 

* 9 میلیون سکه پیش‌فروش کردیم/ پیش‌فروش همیشگی نیست

 

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا آماری از تعداد سکه‌های پیش فروش شده دارید یا خیر؟ اظهار داشت: در شیوه جدید استقبال از پیش فروش سکه کاهش یافت و دلیل این امر نیز انتشار گواهی‌های سپرده و گواهی‌های مشارکت بود اما به هر صورت ارزش تعهد پیش فروش سکه ها حدود ۹ میلیون است که به صورت ۴ ماهه، ۶ ماهه و ۸ ماهه پیش فروش شده‌اند.

خبرنگار فارس همچنین از کمره‌ای پرسید که با توجه به نوسان قیمت سکه و در صورتی که در موعد تحویل سکه قیمت‌ها بالا باشد، آیا بانک مرکزی برنامه‌ای برای جلوگیری از بازار سیاه دارد؟  کمره‌ای در پاسخ به این سوال با بیان اینکه پیش فروش سکه همیشگی نیست، اظهار داشت: پیش فروش سکه با میزان توان تولید و شرایط روز تعیین می شود و به همین دلیل گفته شده است که به صورت هفتگی وضعیت پیش فروش سکه مشخص خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: اعتقاد داریم اگر حجم انبوهی از سکه به بازار عرضه شود، بر روی قیمت سکه تأثیرگذار خواهد بود.

کمره‌ای درباره نوسان بازار سکه نیز  گفت: این نوسانی که شما فرمودید در یک هفته و ۱۰ روز اخیر نداشته‌ایم، به جز روز گذشته(سه‌شنبه).  حتی در برخی روزهای گذشته قیمت دلار و طلا در بازار جهانی افزایش یافت اما در کشورمان قیمت پائین آمد. بنابراین معتقدم نوسانی که می گوئید در این ۷-۸ روزه نبوده و تعادل نسبی در بازار حاکم بوده است.

 

* پارامترهای بانک مرکزی برای توقف طرح پیش‌فروش سکه

 

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی مجدداً‌ تأکید کرد: پیش فروش سکه نیاز همیشگی و دائمی نیست و با توجه به شرایط تصمیم‌گیری خواهد شد که آیا پیش‌فروش ادامه یابد یا خیر؟

کمره‌ای در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به آغاز پیش فروش ۸ و 9 ماهه سکه، احتمال اتمام طرح‌های پیش فروش ۴ و ۶ ماهه وجود دارد؟ اظهار داشت: همانطور که عرض کردم، ما رفتار و وضعیت یک ماهه را ارزیابی کرده و پارامترهای گوناگون از قبیل قیمت جهانی طلا، توان تولید خودمان و سایر مسائل را در نظر می‌گیریم و سپس بر اساس آن تصمیم‌گیری‌های لازم انجام می‌شود.

کمره‌ای افزود: البته منظورم از توان تولید، موجودی طلای کشور نیست، بلکه مقصود آن است که طلا مراحلی را طی می‌کند تا تبدیل به سکه شود و ما این مراحل را در نظر گرفته و بر اساس ظرفیت‌های خودمان، برنامه‌های آتی را تعیین می‌کنیم.

 

* بازهم می‌گویم احتمال توقف پیش‌فروش سکه مطرح است

 

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی همچنین در پاسخ به این اظهارات خبرنگار فارس مبنی بر اینکه صحبت‌های اخیر شما درباره احتمال توقف پیش‌فروش سکه جنجالی بود و موجب شد بانک مرکزی آن را تکذیب کند، خاطرنشان کرد: البته باز هم می‌گویم هر چیزی احتمال دارد، چه آنکه اگر اینگونه نبود نمی‌گفتیم که وضعیت پیش فروش سکه به صورت هفتگی مشخص می شود، بلکه اگر اطمینان داشتیم، اعلام می‌شد که این طرح یکساله یا دوساله است ولی وقتی می‌گوئیم به صورت هفتگی می خواهیم شرایط را بسنجیم، بدین معناست که سیاست پیش فروش سکه سیاست قطعی نیست.

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی تأکید کرد: اگر بازار به تعادل برسد و قیمت دقیق تعیین شود، دیگر چه نیازی به پیش فروش سکه و یا هر سیاست‌ دیگری وجود دارد؟

کمره‌ای ادامه داد: ما شرایط را نگاه می کنیم و اگر این شرایط را طبیعی و عادی یافتیم، یکی از گزینه‌ها توقف پیش فروش خواهد بود، اما اگر بازهم احساس کردیم که به پیش فروش نیاز است، پیش فروش می‌کنیم.

وی تأکید کرد: این صحبتی بود که من قبلا عنوان کردم، حال آنچیزی که از قول ما گفته شده یا برداشت شده چیز دیگری است.

کمره‌ای در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال توقف پیش فروش تا پایان سال جاری وجود دارد، گفت که ما پنج‌شنبه به پنج‌شنبه شرایط را بررسی می‌کنیم؛ اتاق‌فکر‌هایی داریم و بخش‌های مختلف بانک مرکزی گزارش‌های خود را ارائه می‌کنند؛ لذا از الان به ضرس قاطع نمی‌توان گفت که پیش‌فروش تا پایان سال متوقف می‌شود یا خیر.

 

* آیا از طرح پیش فروش برای پرداخت عیدی استقبال شد؟

 

خبرنگار فارس از کمره‌ای پرسید که شما در نشست خبری چند هفته پیش اعلام کردید که یکی از برنامه‌هایتان این است که برای سازمان‌هایی که موافق باشند، عیدی کارمندانشان به صورت پیش فروش سکه پرداخت شود؛ آیا از این طرح استقبالی صورت گرفت یا خیر؟

کمره‌ای پاسخ داد: آئین‌نامه‌ای توسط هیئت وزیران در اختیارمان قرار گرفت که برای مردم محترمی که عیدی دریافت می‌کنند این انتخاب وجود داشته باشد که یا عیدی را نقداً دریافت کنند و یا ۵۰ هزارتومان از عیدی را دریافت و ۳۰۰ هزارتومان مابقی را به صورت نیم سکه پیش فروش شده در شهریور ۹۱ دریافت کنند. اما اینکه دقیقاً چقدر از این طرح استقبال شد را خبر ندارم.

وی افزود: البته طبعاً بیشتر تقاضای مردم به سمت دریافت پول نقد است تا دریافت سکه پیش فروش.

 

* برنامه بانک مرکزی برای توزیع اسکناس نو و بسته بندی سکه‌ها

 

کمره‌ای در بخش دیگری از این گفت‌وگو و در پاسخ به این سوال که بانک مرکزی در شب عید اسکناس نو را از خزانه برداشت کرد یا اسکناس های جدید به چاپ رساند، گفت: ما به عنوان حوزه نشر، فقط در توزیع اسکناس نقش داریم اما مطلعم که برنامه‌ریزی به گونه‌ای شده بود که ذخیره مناسب انجام شده تا به یاری خداوند مردم در شب عید با مشکل کمبود اسکناس نو مواجه نباشند. ضمنا در این باره برنامه‌هایی وجود دارد که از طریق روابط عمومی بانک مرکزی اعلام خواهد شد چرا که هنوز به صورت صددرصد قطعی نشده است.

وی ادامه داد: احتمالا چند بانک را انتخاب میکنیم که اسکناس‌های نو از این طریق بین مردم توزیع کنند.

کمره‌ای همچنین در پاسخ به پرسشی درباره بسته بندی سکه‌های یک گرمی و سخنان دبیرکل بانک مرکزی در این خصوص گفت: بحث بسته‌بندی سکه‌های گرمی به عهده سازمان توزیع اسکناس است و اظهارنظر من در این باره ممکن است صائب نباشد اما تا آنجا که می‌دانم طرح بانک مرکزی این است که بسته بندی شود ولی اینکه این کار در چه مرحله‌ای است اطلاعی ندارم.

 

* سکه اصلا حباب ندارد؛ برای سال بعد برنامه داریم

 

وی در پاسخ به این سوال که شما فرمودید قیمت سکه نوسان ندارد اما شاهدیم که قیمت‌ها یکی دو روز است که در حال صعود است، گفت: روز سه‌شنبه قیمت سکه پائین آمد ولی روز چهارشنبه مجددا به قیمت سابق برگشت که دلیل آن نیز افزایش قیمت جهانی طلا و ارز است.بنابراین اگر روند را در روزهای گذشته درنظر بگیرید، مشاهده می‌شود که قیمت ها متعادل و باثبات بوده است.

کمره‌ای در پاسخ به این سوال که در همین تعادل و ثبات قیمت، آیا قیمت‌ها حباب دارد یا عاری از حباب بوده است؟ گفت: این موضوع بستگی به این دارد که حباب را با چه روش و فرمولی محاسبه کنید. اگر منظور از حباب، تفاوت قیمت بازار رسمی و غیررسمی باشد، الان حباب بسیار کم است.

وی در توضیح علت کم بودن حباب قیمت سکه گفت: از ابتدای سال طرح‌های گوناگون نقدی، بانک کارگشایی و پیش فروش سکه را اجرایی کردیم و از طرف دیگر سیاست‌های پولی اصلاح شد و همچنین تغییر نرخ سود سپرده، انتشار اوراق مشارکت و گواهی سپرده کمک کرد تا نوسانات قیمت گرفته شده و الان قیمت در بازار 810 هزار تومان است.

کمره‌ای در پاسخ به این اظهارات خبرنگار فارس مبنی بر اینکه از ابتدای سال حباب قیمت سکه را شاهد بوده‌ایم، آیا بانک مرکزی برنامه ای دارد که سال آینده از ایجاد حباب جلوگیری شود؟ گفت: باز هم عرض میکنم که بستگی دارد حباب را چگونه تعیین کنید. اگر منظور از حباب تفاوت قیمت بازار با قیمت رسمی است، ۳-۴ ماه است که قیمت سکه بانکی با قیمت بازار برابر بوده است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر از نظر ما، یا حباب قیمت سکه اصلا وجود ندارد و یا بسیار کم است.

کمره‌ای همچنین درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر مشکل شرعی داشتن پیش فروش سکه گفت: ما در قالب عقد سلف،  پیش فروش می کنیم و این موضوع از نظر شرعی در حقیقت ایرادی ندارد. ضمن اینکه برآورد سودی هم می کنیم که امروز کسی که سکه را از ما می خرد قرار است ۴ یا ۶ یا ۸ ماه آینده تحویل بگیرد بنابراین تخفیفی شامل او می شود که به این قیمت‌ها می‌رسیم.

 

انتهای پیام/

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-337
گلرو: خراسان‌جنوبی در میزان مشارکت در انتخابات رکوردار می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی در ساعات آغازین انتخابات، گفت: خراسان‌جنوبی مانند سال‌های گذشته رکوردار حضور حداکثری مردم می‌شود.

خبرگزاری فارس: گلرو: خراسان‌جنوبی در میزان مشارکت در انتخابات رکوردار می‌شود

محمدرضا گلرو در حاشیه حضور در شعبه شماره 48 اخذ رأی در حسینیه گازاری‌های بیرجند در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند، در پاسخ به این سئوال که بر اساس چه معیارهایی کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کرده‌اید، ولایت‌پذیری را مهم‌ترین شاخصه انتخاب کاندیدای اصلح عنوان کرد.

وی اظهار داشت: داشتن کارآیی برای حضور در نهاد بزرگی مانند مجلس شورای اسلامی، داشتن تجربه کافی برای انجام این کار و التزام عملی به سخنان رهبر معظم انقلاب و اصول نظام نیز از دیگر مشخصه‌هایی است که بر اساس آن انتخاب اصلح صورت می‌گیرد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به حضور باشکوه ملت ایران در پای صندوق‌های رأی از ساعات آغازین رأی‌گیری تصریح کرد:‌ باید قدردان این حضور باشکوه باشیم.

*رأی سفید نشانه این است که فرد به بلوغ سیاسی نرسیده است

گلرو در پاسخ به این سئوال که آیا با انداختن رأی سفید به داخل صندوق‌های رأی موافق هستید، اظهار داشت:‌ به هیچ‌وجه با این مسئله موفق نیستم چرا که داشتن رأی سفید نشانه این است که فرد به بلوغ سیاسی نرسیده است.

وی ادامه داد: ملت ایران علاوه بر اینکه تکلیف شرعی و ملی برای حضور در پای صندوق‌های رأی دارند وظیفه انتخاب فرد اصلح را نیز بر عهده دارند که باید به این وظیفه خود نیز عمل کنند.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان‌جنوبی در پاسخ به این سئوال که نظر گروه‌های سیاسی تا چه اندازه بر انتخاب فرد اصلح تاثیرگذار است، تصریح کرد:‌ نظر گروه‌های مختلف سیاسی در اولویت بعدی قرار دارد و به نوعی می‌تواند به انتخاب فرد اصلح از طرف مردم کمک کند.

*حماسه‌ای دیگر از حضور مردم در راه است

گلرو ادامه داد: ما شاهد حضور اقشار مختلف مردم در انتخابات هستیم و قطعا حماسه‌ای دیگر از حضور مردم در این صحنه باشکوه در راه است.

انتهای پیام/ح20

در مسیر بهارستان نهم-345/
مشارکت بی‌نظیر مردم گناباد در انتخابات رتبه نخست استان است

خبرگزاری فارس: فرماندار گناباد گفت: کسب رتبه اول گناباد در استان به لحاظ میزان مشارکت مردمی در انتخابات 88، امروز نیز تکرار می‌شود.

خبرگزاری فارس: مشارکت بی‌نظیر مردم گناباد در انتخابات رتبه نخست استان است

به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، محمد صفایی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران با اشاره به استقرار 89 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان اظهار داشت: از این تعداد 48 شعبه در گناباد، 17 شعبه در کاخک و 24 شعبه در بجستان از ساعت 8 امروز صبح موظف به اخذ آرای مردم هستند.

 صفایی با اشاره به تعداد مجریان انتخابات در رده‌های امنیتی، نظارت و اجرایی، گفت: هزار و 570 نفر در رده‌‌های مختلف آماده هستند و خوشبختانه تمام امکانات مورد نیاز به لحاظ انسانی و مادی برای برگزاری شایسته انتخابات فراهم است.

صفایی با اشاره به مشارکت 96 درصدی مردم شهرستان در انتخابات ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد: کسب رتبه اول گناباد در استان به لحاظ میزان مشارکت مردمی در انتخابات 88، امروز نیز تکرار می‌شود.

انتهای پیام/س20

شکوه همبستگی و تجلی وحدت به نمایش درآمد
برگزاری انتخابات در 2هزار و 760 شعبه رای‌گیری فارس

خبرگزاری فارس: امروز دوازدهم اسفند ماه سال 90، شکوه همبستگی و تجلی وحدت مردم استان فارس در کنار سایر هموطنان در 2 هزار و 760 شعبه اخذ رای به نمایش درآمد.

خبرگزاری فارس: برگزاری انتخابات در 2هزار و 760 شعبه رای‌گیری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مردم استان فارس در 2 هزار و 760 شعبه اخذ رای نسبت به انتخاب کاندیدای خود در حال اقدام هستند.

از این تعداد شعبه یک‌هزار و  425 شعبه شهری و  یک‌هزار و 335 شعبه روستایی و سیار است.

تعداد واجدان شرایط رأی‌گیری در این استان نیز با جمعیت 4 میلیون و 560 هزار نفری 3 میلیون و 200 هزار نفر است.

در یکی از حوزه‌های انتخابیه که شهرستان فسا است انتخابات به صورت تمام مکانیزه و به عنوان یکی از شهرهای برگزیده کشور در حال برگزاری است.

مجریان انتخابات با سپری کردن دوره‌های متعدد آموزشی و اطلاع کامل از ضوابط و قوانین، با همراهی هیئت‌های نظارت، آمادگی کاملی برای انجام انتخاباتی قانونمند دارند.

پیش‌بینی‌ می‌شود که انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی در استان فارس یکی از بهترین انتخابات‌های برگزار شده پس از انقلاب اسلامی با حضور حداکثری باشد.

علاوه بر عوامل اجرایی و ناظران شورای نظارت، بازرسان ویژه استاندار فارس نیز در طول برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابیه این استان، در حال سرکشی هستند.

در مرکز و جنوب شهر مقدس شیراز از ساعتی پیش از شروع اخذ رای صف‌های طولانی به چشم می‌خورد که لحظه به لحظه به تراکم آن افزوده می‌شود.

در نقاط شمالی شهر نیز به تدریج صف‌های وحدت و همبستگی در حال شکل‌گیری است.

امام جمعه شیراز به همراه استاندار این استان در ساعت اولیه اخذ رای در حوزه شاه چراغ (ع) شیراز حضور یافتند و آرای خود را به صندوق ریختند.

در نقاط دیگر سومین حرم اهل بیت (ع) نیز حضور فرماندهان سپاه و بسیج و دیگر مسئولان شهری و استانی به چشم می‌خورد.

انتخابات در شهر تاریخی فرهنگی شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس تا این لحظه با آرامش کامل و حضور چشمگیر مردم ولایت‌مدار توام بوده است.

انتهای پیام/غ20 

استاندار البرز:
استان البرز با کمبود تعرفه رای مواجه نمی‌شود

خبرگزاری فارس: استاندار البرز اعلام کرد: اقدامات و امکانات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات در این استان فراهم شده و در این دوره با کمبود تعرفه رای مواجه نخواهیم بود.

خبرگزاری فارس: استان البرز با کمبود تعرفه رای مواجه نمی‌شود

عیسی فرهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: ستاد انتخابات استان البرز طی چند ماه اخیر به صورت بی‌وقفه اقدام به برنامه‌ریزی و طراحی مناسب برای برگزاری انتخابات کرده است.

وی تصریح کرد: مسئولان ستاد انتخابات البرز، هیئت‌های اجرایی و نظارتی از افراد با تجربه و دارای سابقه برگزاری و مدیریت چندین دوره انتخابات بوده و با استفاده از تجارب سال‌های قبل تمام امکانات لازم فراهم شده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی و نماینده ارشد دولت در این استان افزود: یکی از اقداماتی که امسال انجام دادیم، تهیه تعرفه‌های اخذ رای به میزان کافی و حتی به اندازه دو برابر واجدین شرایط حق رای است.

فرهادی گفت: مشکلی که در گذشته با آن روبه‌رو می‌شدیم، عدم توزیع صحیح برگه‌های رای بر اساس تراکم جمعیتی در هر شعبه بود که امسال ستاد انتخابات با استفاده از تجربه سال‌های قبل برنامه‌ریزی خوبی برای توزیع این برگه‌ها به صورت صحیح انجام داده است.

وی ادامه داد: حدود 2 میلیون و 500 هزار برگه اخذ رای توسط ستاد انتخابات تهیه شده و نوبت اول مورد نیاز حوزه‌ها صبح امروز ارسال شده است. شعبه‌های رای‌گیری فعال در استان البرز به هر میزان تعرفه‌ای نیاز داشته باشند در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی در پایان تاکید کرد: بنابراین در امر برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس هیچ کمبودی به ویژه در مورد تعرفه‌های اخذ رای نداشته و مردم از این بابت نگران نباشند.

انتهای پیام/خ۲۰

«عزت‌الملوک کاووسی»؛ دانشجوی شهیدی که خودش را وقف کمک به مردم محروم کرده بود

خبرگزاری فارس: خواهر یک پزشک شهیده گفت:‌ خواهرم شاگرد ممتاز دانشکده پزشکی تهران بود و با اینکه درس می‌خواند خودش را وقف کمک به مردم مناطق محروم و زاغه‌نشین تهران کرده بود.

خبرگزاری فارس: «عزت‌الملوک کاووسی»؛ دانشجوی شهیدی که خودش را وقف کمک به مردم محروم کرده بود

فخرالدوله کاووسی خواهر شهیده «عزت‌الملوک کاووسی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: عزت‌الملوک متولد سال1337 مشهد و بزرگ شده تهران است. او دانشجوی ممتاز پزشکی دانشگاه تهران بود.

وی ادامه داد: خواهرم از مقطع دبیرستان به تحقیق و بررسی پیرامون اسلام و کتب قرآن و نهج‌البلاغه پرداخت و شاگرد آیت‌الله مطهری و شریعتی بود و با اینکه درس می‌خواند خودش را وقف مناطق محروم تهران کرده بود، به طوری که بیماران نیازمند را به بیمارستان می‌برد و از پزشکان برای آنها وقت می‌گرفت و هزینه‌ شخصی‌اش را صرف مداوای آنها می‌کرد.

کاووسی بیان داشت: او یک روز پسربچه‌ای را که به دلیل نداشتن پول از بیمارستان بیرونش کرده بودند به مسافرخانه‌ای برد و سال‌ها تحت پوشش خود قرار داد و این پسر معلول را فیزیوتراپی می‌برد و برای او ویلچر گرفت و در تحصیل نیز خیلی به وی کمک کرد.

کاووسی تصریح کرد:‌ عزت‌المولوک اعتقاد عجیبی به خواندن نماز باتعمق و توجه داشت و در مناطق زاغه‌نشین و محروم تهران کلاس نهضت سوادآموزی و قرآن برگزار می‌کرد و در ایام نوروز و جشن‌ها شیرینی منزل را با بچه‌های پرورشگاه تقسیم می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: در 22 بهمن 57 هنگامی که مشغول کمک به نوجوان مجروح 13 ساله برای انتقالش به بیمارستان بود در اثر اصابت گلوله دژخیم پهلوی در سن 20 سالگی به شهادت رسید. روز خاکسپاری خواهرم و حتی روز ختمش صدها کودک و خردسال بی سرپرست حضور داشتند که به برای قدردانی از محبت‌ها و کمک‌های او آمده‌ بودند؛ امروز هم مزار خواهر شهیدم به عنوان نماد و سمبل فداکاری در بیمارستان امام خمینی است. 

انتهای پیام/

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-338
حضور پرشور مردم فردوس در پای صندوق‌های رأی

خبرگزاری فارس: همزمان با برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز مردم شهرستان فردوس در شعب اخذ رأی حضور یافتند.

خبرگزاری فارس: حضور پرشور مردم فردوس در پای صندوق‌های رأی

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، مردم شهرستان فردوس با حضور پرشور خود در ساعات نخستین برگزاری انتخابات در پای صندوق‌های رأی، بار دیگر علاقه‌مندی خود به انقلاب و نظام را ثابت کردند.

*شرکت در انتخابات یک وظیفه است

یکی از شهروندان شهرستان فردوس که در پای صندوق‌های رأی برای شرکت در انتخابات حضور یافته بود، گفت: باید با حضور در انتخابات به دشمنان نظام و انقلاب ثابت کنیم که مردم ایران همیشه یار و یاور نظام اسلامی هستند.

زهرا ابراهیمی افزود: شرکت در انتخابات یک وظیفه و تکلیف شرعی و هر کس که مسلمان است و در ایران زندگی می‌کند باید به تکلیف شرعی خود نیز عمل کند.

*شرکت در انتخابات دشمنان را ناامید می‌کند

شهروند دیگری هدف از شرکت در انتخابات را ناامید کردن دشمنان قسم خورده ایران اسلامی دانست و گفت: اگر می‌خواهیم که دشمنان در توطئه‌های خود شکست بخورند و فکر تهدید و تحریم ایران را از سر بیرون کنند باید در انتخابات شرکت و با حضور پررنگ خود آنان را مایوس کنیم.

حمیده محمدزاده افزود: مردم باید قدر انقلاب و نظام را بدانند چرا که در این نظام سرنوشت کشور توسط خود مردم تعیین می‌شود و مردم با رأی خود و انتخاب افراد اصلح، مجلس را شکل می‌دهند.

وی تصریح کرد: همه ما باید نسبت به تعیین سرنوشت کشور خود حساس باشیم و با انتخاب افراد مناسب آینده نظام اسلامی را روبه سوی پیشرفت و تعالی سوق دهیم.

*رأی هر ایرانی در آینده نظام موثر است

یکی دیگر از شهروندان فردوس که به همراه فرزند خردسالش در یکی از شعب اخذ رأی حضور یافته بود گفت: وظیفه شرعی و دینی خود دانستم که باید در انتخابات شرکت کنم.

مریم آذری افزود: انتخابات مظهر اقتدار و عزت جمهوری اسلامی است و از گذشته تاکنون مردم ایران آزادانه در انتخابات شرکت و فرد مورد نظر خود را بعنوان نماینده و یا رئیس جمهور انتخاب می‌کردند.

وی تصریح کرد: انتخاب نماینده و رئیس جمهور یک کشور توسط مردم نشان از وجود مردم سالاری دینی درآن کشور است در حالی‌که بسیاری از کشورهای دنیا از این نعمت بی نصیب هستند.

انتهای پیام/ح20

فرماندار سلماس:
رسانه‌ها حماسه 12 اسفند را ماندگار می‌کنند

فرماندار سلماس گفت: رسانه‌های جمعی حماسه بی‌نظیر 12 اسفند را ماندگار خواهند کرد.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها حماسه 12 اسفند را ماندگار می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس مرتضی نظری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه ساعت هشت صبح امروز آخرین مهلت تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس نهم بود، اظهار داشت: کاندیداها و هوادارانشان باید با رعایت قانون انتخابات از این پس تبلیغات خود را متوقف کنند.

وی اضافه کرد: تاکنون همکاری خوبی از سوی کاندیداها و ستادهای آنان با ستاد انتخابات این شهرستان صورت گرفته که انتظار داریم با همین روال ادامه پیدا کند و با شوری که ایجاد شده حماسه حضور حداکثری مردم را شاهد شویم.

این مسئول بیان داشت: گروه‌های بازرسی و نظارت، تبلیغات کاندیداها را تا روز و ساعت رای‌گیری رصد کرده و با متخلفان برخورد می‌کنند.

غنی‌زاده با اشاره به حجم گسترده تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و پیامکی برای ترغیب حضور گسترده مردم، خاطرنشان کرد: با اینکه همه می‌دانیم برای حضور و انجام وظیفه، مردم نیازی به تبلیغ ندارند، اما بنا به وظیفه‌ای که بر عهده کمیته اطلاع‌رسانی قرار گرفته است با تبلیغات صورت گرفته سعی کردیم فضای مناسبی برای مشارکت مردم فراهم آوریم.

وی تاکید کرد: از امروز با پایان مهلت تبلیغات کاندیداها عملیات پاکسازی محوطه‌های شعب اخذ رای از آثار تبلیغاتی آغاز شده، ولی در سایر اماکن وجود تبلیغات منعی ندارد.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات سلماس خاطرنشان کرد: جمعه‌ای حماسی را به کوری چشم استکبار و مخالفان نظام بار دیگر در تاریخ این دیار سلحشور و دریا دل ثبت و ضبط می‌کنیم

سید یاسر غنی‌زاده در ادامه حضور مستمر و نزدیک خبرنگاران به عنوان ناظران و نمایندگان افکار عمومی را در تمام مراحل انتخابات ضروری دانست و عنوان کرد: اهمیت فعالیت رسانه‌ها در کنترل و راهبری افکار و شفاف‌سازی اذهان عمومی غیرقابل انکار است.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات سلماس با اشاره به حضور اصحاب رسانه در روز جمعه در روند انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در این دوره بیش از 10 خبرنگار، عکاس و تصویر بردار روند انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت و ضبط خواهند کرد.

وی همچنین اذعان داشت: گروه‌هایی برای تصویربرداری از این دوره انتخابات پیش‌بینی شده که در کنار ثبت حضور حماسی مردم شهرستان، از آغاز تا پایان مراحل رای گیری را ضبط می‌کنند.

انتهای پیام/غ10

سیلی سخت ملت ایران به چهره استکبار - 49
مرتضوی: 21 بالگرد برای مناطق صعب‌العبور درنظر گرفته شده است

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات کشور از در نظرگرفته شدن ۲۱ بالگرد برای اخذ رأی در مناطق صعب‌العبور خبر داد.

خبرگزاری فارس: مرتضوی: 21 بالگرد برای مناطق صعب‌العبور درنظر گرفته شده است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور، سیدصولت مرتضوی رئیس ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره تعداد صندوق‌های سیار گفت: بالغ بر 14 هزار صندوق سیار برای سراسر کشور در نظر گرفته شده که از این تعداد 12 هزار صندوق برای روستاهاست.

وی در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای شعب اخذ رای صعب‌العبور اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی از قبل تدابیری را اندیشیم و به همین خاطر 21 فروند بالگرد برای این کار در نظر گرفتیم.

انتهای پیام/

همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد
اجرای نمایش‌های کهن ایرانی روی صحنه تماشاخانه سیار

خبرگزاری فارس: همزمان با نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سکوی «تماشاخانه سیار» میزبان نمایش‌های کهن ایرانی خواهد بود.

خبرگزاری فارس: اجرای نمایش‌های کهن ایرانی روی صحنه تماشاخانه سیار

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایش‌های کهن ایرانی همزمان با برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران روی صحنه «تماشاخانه سیار» اجرا خواهد شد.

«محمدعلی دشتگلی» سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی در این رابطه گفت: با توجه به فرارسیدن 12 اسفندماه و با هدف حفظ ارزش‌های ملی- مردمی و همچنین به منظور انتقال فرهنگ مشارکت و جلب توجه نسل جوان به مقاطع مختلف سرنوشت‌ساز اجتماعی، ویژه برنامه‌های نمایشی در قالب نمایش‌های فضای باز، نقالی، سخنوری و فضایل خوانی برنامه‌ریزی شده که توسط هنرمندان تهرانی و شهرستانی در این روز اجرا خواهد شد.

نمایش «من و خبرنگار»‌ به کارگردانی «احسان جانمی»، «فضایل خوانی» توسط «استاد شیرخدا» و نمایش سنتی نقالی توسط «محسن میرزاعلی» در روز 12 اسفندماه از ساعت 12 تا 17 در میدان فلسطین و مقابل تئاتر شهر در تماشاخانه سیار اجرا خواهند شد.

این برنامه‌ها توسط «کانون نمایش سیار» برنامه‌ریزی و ساماندهی شده و با مشارکت ستاد اقامه نماز جمعه تهران، ستاد انتخابات استان تهران، فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی تهران بزرگ و اداره راهنمایی و رانندگی و پلیس راهوار تهران اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ی

تا انتخابات نهم- 292
طاهایی: حضور رای اولی‌ها در انتخابات مانند صحنه‌های انقلاب پررنگ است

خبرگزاری فارس: استاندار مازندران گفت: حضور رای اولی‌ها در انتخابات امسال همچون صحنه‌های انقلابی کشور پررنگ است.

خبرگزاری فارس: طاهایی: حضور رای اولی‌ها در انتخابات مانند صحنه‌های انقلاب پررنگ است

سید علی اکبر طاهایی صبح امروز در حاشیه بازدید از صندوق رای شعبه 124 مسجد فاطمه الزهرا(س) ساری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس دار شهرستان ساری با بیان اینکه حضور رای اولی‌ها در انتخابات امسال همچون صحنه‌های انقلابی کشور پررنگ است، اظهار داشت: حضور جوانان و اقشار مختلف مردم در ستادهای انتخاباتی نامزدهای خوب بود و این نشان مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای است.

وی تصریح کرد: مردم در انتخاب آزادند و کسانی که امروز وارد 18 سالگی شدند حق دارند تا انتخاب کنند.

طاهایی با اشاره به اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس جوانان با خون خود سند نظام اسلامی را امضا کردند، خاطرنشان کرد: جوانان در دوران دفاع مقدس با لجبازی و افزایش سن، خود را به یگان‌های نظامی معرفی می‌کردند تا بتوانند به جبهه حق علیه باطل اعزام شوند.

استاندار مازندران اذعان داشت: نسل جوان امروز ادامه‌دهنده نسل جوان گذشته هستند که برای نظام اسلامی افتخار آفریند.

انتهای پیام/ن۲۰

فرمانده انتظامی آبادان خبر داد
به کارگیری تمهیدات ویژه انتظامی در روز انتخابات در آبادان

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی آبادان از به کارگیری تمهیدات ویژه انتظامی در روز انتخابات در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: به کارگیری تمهیدات ویژه انتظامی در روز انتخابات در آبادان

احمد چنداز امروز در حاشیه رأی‌گیری انتخاباتی از مسئولان درجه یک آبادان در ساختمان فرمانداری این شهرستان پس از انداختن رأی خود در صندوق در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس اظهار کرد: وظایف نیروی انتظامی در رابطه با انتخابات به قبل، حین و بعد از برگزاری انتخابات مربوط می‌شود.

وی افزود: قبل از انتخابات به یاری خداوند با همکاری خوب کاندیداها و مردم قهرمان شهرستان آبادان بدون هیچ مشکلی مرحله تبلیغات انتخاباتی سپری شده و هیچ‌گونه تخلفی را مشاهده نکردیم.

فرمانده انتظامی آبادان خاطرنشان کرد: امروز در روز برگزاری انتخابات نیز با بسیج کردن تمام نیروها و امکانات خود در کنار مردم شهرستان کار برقراری نظم و امنیت را بر عهده داریم و امیدواریم که با همکاری آنان و همچنین با همکاری‌های لازم از سوی کاندیداها و هواداران آنها امروز را نیز بتوانیم پشت سر گذاشته و برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات نظام جمهوری اسلامی رقم بزنیم.

چنداز با بیان اینکه نیروی انتظامی همواره در کنار مردم است تصریح کرد: نیروی انتظامی برای مردم انجام وظیفه می‌کند و از همه کسانی که با ما همکاری می‌کنند تشکر می‌کنیم.

وی در خصوص میزان آمادگی نیروی انتظامی برای برقراری نظم انتخابات اظهار کرد: ما تمهیدات ویژه انتظامی را با تمام استعداد و نیروهای خود به کار گرفته‌ و امیدواریم امنیتی شایسته شأن همشهریان خود را فراهم کنیم.

فرمانده انتظامی آبادان در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم پس از اتمام انتخابات همه با پذیرش رأی حداکثری مردم به همکاری‌های خود با نیروی انتظامی ادامه داده و با هیچ مشکلی در این زمینه مواجه نشویم.

انتهای پیام/صا10

جمعه 12 اسفند 1390

طراحی و ساخت رایانه‌های کوانتومی

نویسنده: مینا ب   

طراحی و ساخت رایانه‌های کوانتومی

خبرگزاری فارس: محققان شرکت IBM در حال تحقیق و پژوهش در جهت ساخت رایانه‌های کوانتومی هستند.

خبرگزاری فارس: طراحی و ساخت رایانه‌های کوانتومی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دانشمندان شرکت IBM در صدد طراحی و ساخت رایانه‌های کوانتومی هستند که می‌توانند گام بسیار مؤثری در جهت سرعت بخشیدن به پردازش‌های محاسباتی باشد. این طراحی باعث ایجاد رایانه‌هایی خواهد شد که بسیار سریع‌تر از همه ابر رایانه‌های کنونی است و آن را دوران جدیدی از مرز محاسبات می‌دانند.

یک رایانه‌ای کوانتومی قادر خواهد بود میلیون‌ها محاسبه را در مدت بسیار کوتاهی پردازش کند و می‌توان با این روش هر کد کامپیوتری  کرد.

«کیوبیت» یا بیت‌های کوانتومی می‌تواند «صفر» یا «یک» یا هر دوی این مقادیر را ذخیره کند آن هم در یک زمان مشخص، که این عامل باعث می‌شود میلیون‌ها محاسبات ظرف مدت بسیار کوتاهی انجام شود.

به گزارش ساینس دیلی از این رایانه‌ها می‌توان برای انجام کارهای پژوهشی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام/

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :