تبلیغات
وبلاگ خبر رسان - مطالب هفته چهارم بهمن 1390

وبلاگ خبر رسان

مدیر دفتر سیاسی وزیر برق مصر خبر داد
پارلمان مصر خواستار بازسازی فوری نیروگاه هسته‌ای الضبعه شد

خبرگزاری فارس: پارلمان مصر به سرعت خواستار بازسازی نیروگاه برق هسته ای "الضبعه" در این کشور شدند.

خبرگزاری فارس: پارلمان مصر خواستار بازسازی فوری نیروگاه هسته‌ای الضبعه شد

"ماهر مصیلحی" مدیر دفتر سیاسی وزیر برق مصر به خبرنگار فارس در قاهره گفت: تعدادی از نمایندگان پارلمان مصر خواستار از سرگیری اجرای پروژه نیروگاه هسته ای "الضبعه" هستند.

ماهر مصیلحی با اشاره به اختلاف شدید وزارت برق با پارلمان درباره این موضوع تصریح کرده که نمایندگان در نظر دارند تا با تشکیل یک کمیته ویژه پارلمانی مسئله نیروگاه هسته ای الضبعه را مورد بررسی فوری قرار دهند.

وزارت برق تاکید کرده که در شرایط کنونی با توجه به نگرانی از حضور نیروهای القاعده در اطراف نیروگاه هسته ای الضبعه ، این منطقه دارای امنیت نیست.

وی تاکید کرده که برای تامین امنیت نیروگاه هسته ای الضبعه نیاز به حضور تعدادی زیادی از نیروهای ارتش هست چرا که عددی بالغ بر 1500 نیروی شبه نظامی در اطراف این نیروگاه حضور دارند.

از سوی دیگر "حسن محمود" وکیل وزارت برق مصر در این باره گفته است که در صورت تصویب طرح بازسازی نیروگاه الضبعه، این وزارتخانه عملیات بازسازی را آغاز خواهد کرد.

وی تاکید کرده که دستیابی به امنیت و پایان درگیری‌ها بین نیروهای ارتش با تروریست ها در اطراف نیروگاه هسته ای پیش شرط آغاز کار وزارت برق است.

نیروگاه الضبعه تنها نیروگاه های برق هسته ای در مصر است که در سال گذشته با گسترش ناآرامی‌ها در این کشور مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت و تجهیزات موجود در این نیروگاه به سرقت رفت.

منابع مصری اعلام کرده بودند که این عملیات توسط برخی از کشورهای عربی هدایت و به اجرا درآمده بود.

برنامه هسته ای مصر از دهه 70 میلادی آغاز به کار کرد ولی در آن زمان موساد با ترور دانشمندان آلمانی که در این پروژه همکاری داشتند، روند هسته ای شدن مصر را متوقف کردند.

انتهای پیام/ق

مهر تأیید باکو بر مشارکت در ترور دانشمندان ایرانی

خبرگزاری فارس: چهار روز پس از آنکه وزارت خارجه کشورمان با احضار سفیر جمهوری آذربایجان، به همکاری این کشور با موساد در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران اعتراض کرد، دو نماینده مجلس جمهوری آذربایجان در اظهاراتی توهین آمیز بر این موضوع صحه گذاشتند.

خبرگزاری فارس: مهر تأیید باکو بر مشارکت در ترور دانشمندان ایرانی

به گزارش خبرگزاری فارس، "فرج قلی اف" نماینده قومگرای مجلس جمهوری آذربایجان در واکنش به آشکار شدن همکاری باکو با موساد در ترور دانشمندان ایرانی بدون تکذیب این موضوع گفت: باید اقدامات جدی‌تر علیه ایران انجام دهیم.

"زاهد اروج"، دیگر نماینده مجلس جمهوری آذربایجان از حزب حاکم این کشور نیز، با محکوم کردن اعتراض ایران، از روابط باکو با رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

یک مامور دولتی باکو نیز در دهن کجی آشکار بر روی یکی از خودروهای متعلق به سفارت کشورمان در حضور پلیس و پارک بان یک قوطی بزرگ رنگ را پاشید و محل را ترک کرد.

جمهوری آذربایجان که جمعیت دارای اکثریت شیعه آن دارای تمایل و اشتراکات فراوانی با کشورمان هستند، طی ماه‌های اخیر با نمایش ده‌ها اقدام ضد ایرانی کوشیده است گوی سبقت را از دشمنان قسم خورده ایران برباید.

در حالیکه سال گذشته جمالی فشی عامل ترور شهید علی محمدی دانشمند هسته‌ای کشورمان در مقابل دوربین تلویزیون اعتراف کرد که در باکو توسط جاسوسان موساد جذب و آموزش داده شده است، اخیراً نیز اخباری از همکاری باکو با موساد در ترور شهید مصطفی احمدی روشن دیگر دانشمند هسته‌ای کشورمان منتشر شده است.

جمهوری آذربایجان که طی سالهای اخیر خود را پیشتاز دموکراسی در منطقه می‌داند، با اسکان دادن به گروهک‌های تروریستی و تجزیه طلب پ ک ک، پژاک، منافقین و خبات، پایتخت خود را به بهشت تروریست‌ها تبدیل کرده است.

رجز خوانی و آغشته شدن دست باکو به خون دانشمندان هسته‌ای کشورمان آنهم به رغم بیست سال حمایتهای استراتژیک و تواضع کارانه تهران از تمامیت ارضی این کشور مستاصل از حفظ تمامیت ارضی خود، در شرایطی است که به پیش بینی موسسه معتبر گروه بین‌المللی بحرانها، از ماه می آینده مناقشه قره باغ  مجددا شعله ور خواهد شد.

این در حالی است که بدنبال تشدید سرکوب مسلمانان این کشور بویژه مدافعان حجاب و حبس ده‌ها نفر از فعالان اسلامی بویژه از ژانویه 2011 تاکنون و عدم توزیع عادلانه در آمدهای نفتی بین طبقه الیگارشی حاکم، موسسه معتبر آمریکایی AON مستقر در شیکاگو نیز اخیراً اعلام کرد: جمهوری آذربایجان ماه‌های پر تلاطمی در پیش رو دارد، این علیرغم آن است که باکو طی سالهای اخیر برای مثبت نمایی از وضعیت این کشور میلیون‌ها دلار از ثروت مردم را به موسسات، محافل و رسانه‌های غربی بعنوان رشوه پرداخت کرده است که برگزاری مسابقه مبتذل  موسیقی همجنس بازان با هزینه میلیادر دلاری در ماه می آینده در باکو جدیدترین اقدام از این نوع خواهد بود.

گزارش موسسه آمریکایی AON، با در نظر گرفتن اظهارت صریح مایکل دیکمن رئیس موسسه اتحاد انرژی اروپا در اجلاس داووس مبنی بر شباهت اوضاع زیر خاکستر کنونی جمهوری آذربایجان با دوران مصر قبل از انقلاب، دومین هشدار به اصطلاح متحدان غربی باکو درباره آینده بی ثبات جمهوری آذربایجان آنهم تنها در دو هفته اخیر است، این در شرایطی است که قرار است سال آینده در این کشور انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.  

یک منبع آگاه در کشورمان با اشاره به تشدید اقدامات ضد ایرانی جمهوری آذربایجان اعلام کرد که باکو برای فرافکنی مشکلات خود و جلوگیری از مطالبات مردمی، به دامن صهیونیست‌ها  پناه برده و با این اقدام مشکلات خود را دو چندان کرده است.

وی با اشاره به همکاری باکو با موساد در ترور دانشمندان ایرانی، لجن پراکنی رسانه‌های آذری علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همسویی با جریان خبری سلطه، توهین به مراجع عظام، فشار به نهادهای ایرانی، توقیف صد کامیون ایرانی به بهانه واهی، پناه دادن به گروهک‌های ضد ایرانی تجزیه طلب و تروریست، ادعای ارضی نسبت به کشورمان، سرویس دهی کامل به آمریکا و رژیم صهیونیستی، درخواست از روسیه برای دادن اطلاعات پایگاه راداری قبله در باصطلاح تهاجم غرب به ایران و آزار و اذیت ایرانیان مقیم این کشور گفت جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل عزت، مصلحت و حکمت و در پی درخواست‌های محافل مردمی کشورمان از جمله در مناطق آذری نشین، در آستانه تغییر رویکرد بیست ساله خود نسبت به باکو است.

وی با تاکید بر اینکه "سیاست بازان سرمست از شراب و دلار نفتی باکو" با هیچ گزینه‌ای نخواهند توانست تبعات این تغییر را جبران کنند، ابراز امیدواری کرد باکو قبل از آنکه دیر شود با عذرخواهی از ملت شریف ایران، اشتباه تاریخی خود را جبران کند.

انتهای پیام/

در آستانه هفته بیست و سوم لالیگا
مارسلو: فاصله 10 امتیازی با بارسلونا نباید عامل غرور رئالی‌ها شود

خبرگزاری فارس: مدافع برزیلی تیم فوتبال رئال مادرید گفت: با ایجاد فاصه 10 امتیازی با بارسلونا نباید لحظه‌ای دچار غرور شویم.

خبرگزاری فارس: مارسلو: فاصله 10 امتیازی با بارسلونا نباید عامل غرور رئالی‌ها شود

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آس اسپانیا، مارسلو مدافع تیم فوتبال رئال مادرید که به تازگی از کمند مصدومیت رهایی یافته تصریح کرد: حالا که ۱۰ امتیاز با بارسلونا اختلاف داریم باید بیشتر استرس داشته باشیم، اختلاف زیاد با بارسلونا به جای آرامش برای ما دلهره به همراه می‌آورد و همین هم درست است. ما نباید حتی برای یک لحظه مغرور شویم. بارسلونا تیم کوچکی نیست و ۱۰ امتیاز برای این تیم به معنی دو لغزش رئال مادرید است.

مارسلو ادامه داد: باید قدم به قدم پیش برویم، هیچ وجه مشترکی بین لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا وجود ندارد و هر بازی مختصاتش خود را دارا خواهد بود. ما در هر بازی باید با تمام قدرت وارد میدان شویم و باید بیش از چیزی که تا کنون بوده‌ایم به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/خ

دبیر کل جنبش آزادگان بحرین در گفت‌وگو با فارس:
انقلاب بحرین تا پاکسازی کامل اشغالگری آل خلیفه و آل‌سعود ادامه می‌یابد

خبرگزاری فارس: دبیر کل جنبش آزادگان بحرین پیروزی انقلاب بحرین با تاکید بر اینکه" آل خلیفه هیچ جایگاهی در بحرین ندارند"، گفت: ملت بحرین انقلاب خود را تا پیروزی نهایی و پاکسازی کشور از اشغالگران آل سعود و آل خلیفه ادامه می‌دهد.

خبرگزاری فارس: انقلاب بحرین تا پاکسازی کامل اشغالگری آل خلیفه و آل‌سعود ادامه می‌یابد

"سعید شهابی" دبیر کل جنبش آزادگان بحرین از رهبران کهنه کار معارض رژیم آل خلیفه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با تکریم و بزرگداشت فرا رسیدن اولین سالروز آغاز انقلاب مردمی بحرین علیه دیکتاتوری آل خلیفه و اشغالگران سعودی گفت: گسیل شدن جوانان کفن پوش در حالی که جان خود را به منظور رهایی کشور از طاغوت آل خلیفه در کف اخلاص گذاشته بودند، لحظه بر افروخته شدن آتش انقلاب را به اذهان متبادر ساخت.

وی انگیزه مردم بحرین از  انقلاب را بازیابی آزادگی و رهایی از دیکتاوری خواند و گفت: ملت ما طی یک سال گذشته حتی یک روز هم از تداوم مبارزه تردیدی به دل راه نداده و به هیچ چیزی جز سرنگونی رژیم فکر نمی‌کنند و این اعتراضات از زمان اشغال کشورمان توسط نظامیان سعودی شدت بیشتری گرفته است.

دبیرکل جنبش آزادگان بحرین، عزت، کرامت و آزادگی را از شعارهای ثابت انقلابیون در تظاهرات علیه رژیم آل خلیفه خواند و افزود: در سالروز آغاز انقلاب مردمی بحرین، ملت ما بیش از هر زمان دیگری نفرت و انزجار خود را از رژیم آل سعود و اشغالگران عرب به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه تعیین سرنوشت توسط ملت‌ها حق مسلم هر انسانی گفت: مردم در همه نقاط جهان ، تعیین ماهیت رژیم حاکم را حق خود می‌دانند و مردم بحرین نیز می‌خواهند نوع نظام حاکم را خودشان تعیین کنند نه اینکه اشغالگران آل سعود با زور سلاح آل خلیفه را بر مردم بحرین تحمیل کنند.

شهابی با رفتنی توصیف کردن آل خلیفه گفت: آل خلیفه هیچ جایگاهی در بحرین ندارند و حمایت‌های آل سعود از آنان به زودی دامن ریاض را خواهد گرفت و آنچه امروزه در منطقه شرقی این کشور نفت خیز مشاهده می‌کنیم واکنش طبیعی مردم سعودی به خاندان حاکم در عربستان است.

وی با محکومیت شدید اقدامات سرکوبگرایانه آل خلیفه و آل سعود در حمله به تظاهرات کنندگان بی گناه گفت: جوخه‌های مرگ سعودی و آل خلیفه در تظاهرات فراگیر مردم بحرین در راهپیمایی به سوی میدان اللؤلؤه ، از هیچ تلاشی برای انتقام گیری از مردم دریغ نکردند.

دبیر کل جنبش آزادگان بحرین با بیان اینکه دیکتاتور بحرین با آتش و خونریزی به حکمرانی خود می‌پردازد، تاکید کرد که مردم به کسی که کشورش را دو دستی تقدیم اشغالگران سعودی داده، هیچ اعتمادی ندارند و انقلاب خود را تا پیروزی نهایی که همانا پاکسازی بحرین از دو اشغالگر سعودی و آل خلیفه است، ادامه خواهند داد.

وی پیروزی انقلاب بحرین را همانند سایر امور مومنین به دست خداوند تبارک و تعالی خواند و افزود: گرچه زمان پیروزی بر ما مشخص نیست ولی خدا به مستضعفان وعده پیروزی داده و ما جز عمل به وظیفه، کار دیگری نداریم. حتی اگر این پیروزی اندکی به تاخیر بیفتد یقین بدانید که ملت بحرین خود را برای تداوم جانفشانی‌ها و مبارزه علیه دیکتاتور آماده کرده است.

انتهای پیام/++

دبیر انجمن برنج در گفت‌وگو با فارس خبر داد
اختلاف نظر 8 کیلوگرمی دو وزارتخانه درباره سرانه مصرف برنج و واردات ۶۰۰ هزار تنی

خبرگزاری فارس: دبیر انجمن برنج گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت سرانه مصرف برنج را 44 کیلوگرم و وزرات جهاد کشاورزی 36 کیلوگرم عنوان می‌کند و این تناقض اختلاف نظر 600 هزار تنی واردات را دامن می‌زند.

خبرگزاری فارس: اختلاف نظر 8 کیلوگرمی دو وزارتخانه درباره سرانه مصرف برنج و واردات ۶۰۰ هزار تنی

جمیل علیزاده شایق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به پیش‌بینی تولید برنج سال آینده گفت: در صورتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت خرید تضمینی را در وقت مناسبی تعیین کند و شرایط آب و هوایی نیز مناسب باشد سال آینده تولید 2 میلیون و  250 هزار تن خواهیم داشت.

دبیر انجمن برنج افزود: در این صورت تنها نیاز به 500 ایل 550 هزار تن واردات خواهیم داشت.

دبیر انجمن برنج افزود: به رغم اینکه سال جاری تولید مناسب 2 میلیون و 250 هزار تنی داشتیم تاکنون یک میلیون و 200 هزار تن واردات انجام شده که واردات 8 ماهه نخست امسال نسبت به مشابه سال قبل 24 درصد افزایش نشان می‌دهد.

علیزداه در خصوص دلیل تناقض در تعیین میزان دقیق واردات گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت سرانه مصرف را 44 کیلوگرم می‌داند در حالی که جهاد کشاورزی 36 کیلوگرم برای هر نفر فرض می‌کند و این تناقض اختلاف نظر 600 هزار تنی واردات را دامن می‌زند.

رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان برنج همچنین در مورد نحوه کارشناسی تعیین قیمت برنج گفت: همه ارقام پرمحصول به 4 گروه تقسیم شده‌اند،در آنها ارقام پرمحصول لحاظ شده و ارقام کم محصول که عملکرد خوبی ندارند حذف شده است.

به گزارش فارس انجمن برنج، وزارت جهاد کشاورزی و انجمن تحقیقات برنج بعد از کار کارشناسی قیمت‌های خرید تضمینی را به وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داده‌ و تاکید کرده‌اند حداقل در دهه دوم به کشاورزان اعلام کنند تا آنها فرصتی برای تصمیم‌گیری کشت آینده داشته باشند که تاکنون انجام نشده است. 

انتهای پیام/م

مدیر شبکه بهداشت و درمان آبیک تأکید کرد
ضرورت تدوین و تصویب برنامه سلامت در آبیک

خبرگزاری فارس: مدیر شبکه بهداشت و درمان آبیک، تدوین و تصویب برنامه سلامت در این شهرستان را با تعامل و همکاری بین‌بخشی تمام مسئولان ادارات ضروری دانست.

خبرگزاری فارس: ضرورت تدوین و تصویب برنامه سلامت در آبیک

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، حمید برودتی امروز در جلسه کارگروه بهداشت و درمان و مدیریت پسماند شهرستان آبیک در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار داشت: از سال جاری طرح جامع سلامت با هدف گسترده کردن سلامت در ادارات و افزایش دید سلامت‌نگر در شهرستان آبیک به مرحله اجرا در آمده است.

وی با بیان این مطلب که کارگروه بهداشت و درمان آبیک طی مصوبه‌ای از سوی استان قزوین به کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی تغییر نام خواهد یافت، افزود: برای اجرای طرح سلامت، توانمندسازی رابطین بهداشت، نیازسنجی‌ها و طراحی بسته‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف، پیام‌گذاری سلامت در بنرهای تبلیغاتی در شهرها و روستاها و برگزاری کلاس‌های آموزشی مختلف را در دستور کار داریم.

این مسئول تشکیل کمیته مدیریت بحران در ادارات را ضروری دانست و تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان آبیک آمادگی لازم برای آموزش به مسئولان برای پیشگیری از بحران و شناسایی نقاط حادثه‌خیز را دارد چراکه می‌توانیم زمانی موفق عمل کنیم که علاوه بر آمادگی پیش از بحران، با ارائه راهکارهای مناسب از حادثه و بحران جلوگیری کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آبیک از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین سال آینده خبر داد و گفت: کنترل مواد غذایی حساس، کنترل اماکن عمومی حساس نظیر: پمپ بنزین‌ها، سرویس‌های بهداشتی، اسکان عمومی مسافرین، کنترل وضعیت آب شرب مناطق روستایی و شهری، نظارت بر اماکن بین‌راهی، استقرار اکیپ بازرسی همه روزه از ساعت هشت صبح تا هشت شب و نصب بنر و اطلاع‌رسانی به مردم را در دستور کار قرار داده‌ایم.

برودتی خاطر نشان کرد: از شهرداران شهر آبیک و خاکعلی می‌خواهیم که نسبت به جمع‌آوری زباله‌های خانگی به صورت ویژه، اتلاف سگ‌های ولگرد، ارائه تسهیلات لازم بهداشتی به مسافرین، جلوگیری از فروش مواد غذایی از سوی دست‌فروش‌ها، نظافت و نصب سیستم صابون در سرویس‌های بهداشتی، تمهیدات لازم را بیاندیشند.

وی ادامه داد: از فرمانداری و بخشداران بخش بشاریات و مرکزی می‌خواهیم که بر رعایت موازین بهداشتی در نانوایی‌های شهرها و روستاها، جمع‌آوری به موقع زباله‌های شهری و روستایی، پاکسازی زباله‌های اطراف جاده‌ها و اتلاف سگ‌های ولگرد در مناطق شهری و روستایی در ایام اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی نظارت بیشتری داشته باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آبیک بر حفظ میزان کلر باقیمانده در حد استاندارد در آب شرب روستاها و شهرها از سوی مسئولان آب و فاضلاب شهری و روستایی تأکید کرد و متذکر شد: از نیروی انتظامی و دامپزشکی می‌خواهیم که همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان در این زمینه داشته باشند.

برودتی با ذکر این مطلب که حوزه سلامت مختص به شبکه بهداشت و درمان نیست، اذعان داشت: در حوزه سلامت وزارت بهداشت 25 درصد، دستگاه‌های اجرایی 25 درصد و مردم 50 درصد سهیم هستند که امری اثبات شده است.

انتهای پیام/ن۲۰/گ2000

چند روز پس از برکناری اسکیبه از هرتا
توخل: تعویض‌های متعدد مربیان در آلمان مایه نگرانی است

خبرگزاری فارس: مربی تیم فوتبال ماینس از افزایش شمار مربیان برکنار‌شده در لیگ فوتبال آلمان ابراز نگرانی کرد.

خبرگزاری فارس: توخل: تعویض‌های متعدد مربیان در آلمان مایه نگرانی است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روزنامه دی ولت، توماس توخل اظهار داشت: از ابتدای فصل جاری پیوسته شاهد هستیم مربیان پرتعدادی که در بوندس‌لیگا پس از یک دوره کوتاه همکاری از کار برکنار شدند. ادامه این روند به سود فوتبال نیست و از دید من، خطرناک و ناراحت کننده است.

وی این اظهارات را چند روز پس از برکناری میشاییل اسکیبه  مربی عزل شده تیم فوتبال هرتابرلین بیان کرد. مربی که تازه در ابتدای سال نو میلادی زمام امور برلینی‌ها را به جای مارکوس بابل  بر عهده گرفته بود. اما مقامات «بی حوصله» برلینی وی را پس از پنج هفته از کار برکنار کردند.

توخل افزود: باشگاه‌ها باید در مورد همکاری با مربیان بیشتر صبور باشند و حوصله به خرج بدهند. مربیان در مقطعی کوتاه قادر به ایجاد تحول اساسی نیستند. این نکته نباید نادیده گرفته شود.

انتهای پیام/خ

 

از امروز آغاز شد
اردوی روئینگ‌سواران بانوان ایران در انزلی

خبرگزاری فارس: اردوی بانوان روئینگ‌سوار ایران برای حضوری موفق در بازی‌های آسیایی 2014 در انزلی آغاز شد.

خبرگزاری فارس: اردوی روئینگ‌سواران بانوان ایران در انزلی

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی رئیس هیئت قایقرانی گیلان صبح امروز در جریان بازدید از محل برگزاری رقابت‌های مذکور با اشاره به ظرفیت گیلان در رشته روئینگ، اظهار داشت: به منظور پشتوانه‌سازی تیم ملی و حضوری موفق در بازی‌های آسیایی 2014 بانوان جوان تیم ملی روئینگ اردوی آمادگی خود را از امروز در بندرانزلی آغاز می‌کنند.

کریم شعبانی با بیان اینکه ملی‌پوشان در فاصله 32 ماهه به بازی‌های آسیایی هستند افزود: در اردوی تیم روئینگ بانوان 10 قایقران از سراسر کشور حضور دارند. این اردو تا 18 اسفند امسال به میزبانی پایگاه قهرمانی روئینگ بندرانزلی ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به نفرات حاضر در این اردو تصریح کرد: سعیده امیرشکری، آرمیتا پیروانی، معصومه قره‌داغی و طاهره حضوری از تهران، منا رمضانی و هانیه خرسند از گیلان، رویا عباسی از آذربایجان غربی، نازنین رحمانی از کرمانشاه و فرحناز عشقی از زنجان تمرینات خود را زیر نظر مربی ادامه می‌دهند.

شعبانی ادامه داد: بهناز مرادخانی به عنوان مربی هدایت روئینگ‌سواران را به‌عهده دارد.

وی با اشاره به وضعیت مردان روئینگ‌سوار خاطر نشان کرد: سیزدهمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی روئینگ مردان با حضور 12 روئینگ‌سوار 25 بهمن در بندر لنگه آغاز شد.

این مسئول افزود: تمرینات تیم ملی روئینگ که خود را برای حضوری موفق در مسابقات کسب سهمیه المپیک 2012 لندن آماده می‌کند، به مدت سه هفته و تا 16 اسفند امسال ادامه دارد.

به گفته وی مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا اردیبهشت سال آینده در کره جنوبی برگزار می‌شود.

شعبانی یادآور شد: در این اردو امیر رهنما، عماد شادمان و محمدرضا قندیان از گیلان به همراه دیگر ملی‌پوشان در این اردو حضور دارند.

انتهای پیام/خ۲۰/د1000

دبیر انجمن موی‌تای خبر داد
اعلام آمادگی 60 کشور برای حضور در مسابقات جهانی جام ریاست جمهوری

خبرگزاری فارس: دبیر انجمن موی‌تای گفت: تاکنون 60 کشور برای شرکت در مسابقات جهانی موی‌تای جام ریاست جمهوری ایران که 27 فروردین‌ماه سال آینده به مدت 3 روز برگزار می‌شود، اعلام آمادگی کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: اعلام آمادگی 60 کشور برای حضور در مسابقات جهانی جام ریاست جمهوری

وحید علیشاهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس«توانا»، با بیان اینکه اردوی تیم ملی موی‌تای مردان ایران 30 بهمن‌ماه جاری در سالن شماره 2 ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور موفق تیم ملی موی‌تای ایران در مسابقات جام ریاست جمهوری شده است که امیدوارم با تلاش ملی‌پوشان به رتبه خوبی در این مسابقات دست یابیم.

دبیر انجمن موی‌تای با بیان اینکه در مرحله اول 28 بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند، خاطرنشان کرد: ملی‌پوشان دعوت شده به مرحله اول اردوی تیم ملی پس از شرکت در مسابقه درون اردویی که اسفندماه سال جاری خواهد بود، در نهایت به 14 ورزشکار خواهند رسید که این نفرات ملی‌پوشان حاضر در مسابقات جهانی موی‌تای جام ریاست جمهوری را تشکیل خواهند داد.

علیشاهی تصریح کرد: ملی‌پوشان از 30 بهمن‌ماه سال جاری تا 27 فروردین‌ماه سال آینده به طور مستمر در اردو حضور خواهند داشت تا نفرات گزینش شده در مسابقات جهانی ریاست جمهوری حضور یابند.

 

* اعلام آمادگی 60 کشور برای حضور در مسابقات جهانی موی‌تای جام ریاست جمهوری 

وی در ادامه با بیان اینکه 60 کشور برای حضور در مسابقات جهانی موی‌تای ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده‌اند، عنوان کرد: کشورهای تایلند، بلاروس و روسیه از قدرتمندترین کشورها در رشته موی‌تای هستند و با توجه به اینکه ایران میزبانی را بر عهده دارد، تلاش می‌کنیم نهایت استفاده را از این امتیاز برده و به رتبه قابل قبولی در این رقابت‌ها برسیم.

دبیر انجمن موی‌تای از برگزاری مسابقات لیگ برتر از سال آینده خبر داد و افزود: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا سال آینده لیگ موی‌تای مردان را راه‌اندازی کنیم. تا کنون ملاک دعوت ملی‌پوشان به اردوی تیم ملی، برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری بود. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: محمد امجدانی به عنوان سرمربی و افشین جعفرزاده، یوسف سرلک، محمد جلالی و مهرداد یاراحمدی به عنوان مربی، آماده‌سازی ملی‌پوشان را برای حضور موفق در مسابقات جهانی جام ریاست جمهوری بر عهده خواهند داشت.

انتهای پیام/م

برگزاری اردوی 5 مرحله‌ای تیم ملی پیش از حضور در جهانی
سلیمانی: مقایسه سپک‌تاکرای بانوان ایران با تایلند و مالزی درست نیست

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم ملی سپک‌تاکرای بانوان گفت: به هیچ عنوان نباید سپک‌تاکرای بانوان ایران را با کشورهایی مانند تایلند و مالزی مقایسه کرد، چراکه این کشورها قدمت 500 ساله در این رشته دارند.

خبرگزاری فارس: سلیمانی: مقایسه سپک‌تاکرای بانوان ایران با تایلند و مالزی درست نیست

پریناز سلیمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه پس از پایان دور برگشت لیگ برتر سپک‌تاکرای بانوان، اردوی تیم ملی از نیمه دوم فروردین‌ماه سال آینده آغاز می‌شود، اظهار داشت: برای حضور در مسابقات جهانی تایلند از میان بازیکنان لیگ برتری استعدادهای بسیار خوبی شناسایی شده‌اند، اما اسامی ملی‌پوشان اواخر اسفندماه اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: کار من برای اعلام اسامی ملی‌پوشان نسبت به سال‌های گذشته سخت‌تر شده است، چرا که اکثر بازیکنان از آمادگی بالایی در مسابقات لیگ برتر برخوردارند، بنابراین باید با ارزیابی دقیق نفرات برگزیده را شناسایی و به مسابقات جهانی تایلند اعزام کنیم.

سرمربی تیم ملی سپک‌تاکرای بانوان خاطرنشان کرد: وضعیت آمادگی تیم‌های لیگ برتری نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر شده است، به عنوان مثال تیم‌های مازندران و آذربایجان‌شرقی نفرات بسیار خوبی دارند که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند؛ برخی از تیم‌ها نیز که برای نخستین‌بار در مسابقات لیگ برتر حضور می‌یافتند از آمادگی مطلوبی برخوردار بودند.

سلیمانی در ادامه با بیان اینکه برای رسیدن به عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی باید با تیم‌های بزرگی مانند تایلند و مالزی که قدمت 500 ساله در رشته سپک‌تاکرا دارند رقابت کنیم، تصریح کرد: به هیچ عنوان نباید خود را با این تیم‌ها مقایسه کنیم، اما با تمرینات مناسبی که برای بازیکنان در نظر خواهیم گرفت و با برنامه‌ریزی مناسب، در مسابقات جهانی حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

وی افزود: در مسابقات جهانی 3 مقام سومی در رشته‌های هوپ‌تاکرا، دبل و رگو داریم که با اردوهای کوتاه مدت این نتایج به دست آمد؛ در سال آینده اردوی 5 مرحله‌ای برای تیم ملی سپک‌‌‌تاکرا در نظر می‌گیریم تا با قدرت در مسابقات جهانی تایلند حضور یابیم.

انتهای پیام/د

پخش زنده یک مسابقه بوندس لیگایی در آمریکای لاتین
پیزارو: حساسیت دربی شمال آلمان به مردم پرو هم سرایت کرد

خبرگزاری فارس: ستاره پرویی تیم وردربرمن گفت : حساسیت دربی شمال آلمان آنقدر زیاد است که به مردم کشورم نیز سرایت کرده است.

خبرگزاری فارس: پیزارو: حساسیت دربی شمال آلمان به مردم پرو هم سرایت کرد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روزنامه مورگن پست، کلودیو پیزارو اظهار داشت: شنبه شب دیدار وردربرمن و هامبورگ از هفته بیست و دوم بوندس لیگا نه فقط برای مردم آلمان اهمیت دارد، بلکه برای مردم کشورم پرو نیز مهم است. طبق اطلاعاتی که بدست آورده ام این بازی در پرو به صورت زنده پخش خواهد شد. در آنجا پیش بینی می کنند در زمان پخش  بازی مردم از خیابان ها به پای گیرنده های تلویزیونی خود برای تماشای این بازی بروند.

پیزارو این همه اهمیت به این مسابقه را به خاطر حضور او در خط حمله برمنی ها و نیز مهاجم هموطنش در خط آتش هامبورگ می داند. در شرایطی که هواداران هامبورگ و وردربرمن خود را برای این مصاف موسوم به دربی شمال آلمان(مصاف دو تیم از شهرهای بندری شمال کشور) آماده می کنند، فوتبال دوستان اهل این کشور آمریکای لاتین نیز با توجه به حضور دو مهاجم ملی پوش کشور خود در خط آتش هامبورگ و وردربرمن یعنی پائولو گوئرو و کلودیو پیزارو، در تدارک تماشای این مسابقه بوندس لیگایی هستند.

وی افزود: در پرو من و گوئرو طرفداران زیادی داریم . وجود هواداران پرتعداد سبب شد تا این بازی به صورت زنده در آنجا پخش شود.

انتهای پیام/خ

در بدو ورود به زنجان
امام جمعه جدید زنجان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد

خبرگزاری فارس: آیت‌الله شیخ علی خاتمی، امام جمعه جدید زنجان با حضور در مزار شهدا، نسبت به شهدای این خطه ادای احترام کرد.

خبرگزاری فارس: امام جمعه جدید زنجان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه جدید زنجان صبح امروز با حضور در مزار شهدای بالا به مقام شامخ شهدای استان ادای احترام کرد.

گفتنی است، در این مراسم حجت‌الاسلام تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و جمعی از مسئولان بلند پایه استان حضور داشتند.

امام جمعه زنجان در این مراسم و در جمع خبرنگاران با تقدیر از مردم استان زنجان ابراز داشت: اطاعت از ولی فقیه نقشه و چراغ راه محسوب می‌شود.

خاتمی تصریح کرد: در حد توان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در این استان تلاش می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه دفتر امام جمعه نهاد و شعبه‌ای از دفتر مقام معظم رهبری است، متذکر شد: در راستای پیاده کردن آرمان‌ها و منویات مقام معظم رهبری در استان تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/ن۲۰

 

مقامم بد نبود، اما از کشتی‌هایم راضی نبودم
نصیری: با بیشتر شدن تجربه‌ام می‌توانم صاحب دوبنده تیم ملی شوم/ به من میدان داده نمی‌شد

خبرگزاری فارس: برنده نشان برنز کشتی آزاد جام یاشاردوغو گفت: در جام حبیبی و موحد قهرمان و در جام تختی سوم شده بودم، در لیگ هم کشتی‌های خوبی گرفتم که با بیشتر شدن تجربه‌ام می‌توانم صاحب دوبنده تیم ملی شوم.

خبرگزاری فارس: نصیری: با بیشتر شدن تجربه‌ام می‌توانم صاحب دوبنده تیم ملی شوم/ به من میدان داده نمی‌شد

میثم نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره کسب نشان برنز در رقابت‌های کشتی آزاد جام یاشاردوغو گفت: 2 سال پیش در این جام شرکت کرده بودم که در دور دوم حذف شدم، اما خوشبختانه امسال با تجربه و انگیزه بیشتر موفق به کسب نشان برنز شدم.

وی ادامه داد: از عملکرد خودم راضی نبودم چون معتقدم که می‌توانستم در دیدار فینال حاضر باشم. نسبت به دوره قبل سطح مسابقات بالاتر بود. مقامم بد نبود، اما کشتی‌هایم خوب نبود؛ به خصوص باید در نیمه‌نهایی به پیروزی می‌رسیدم. ایراداتم را فهمیدم.

نصیری تصریح کرد: در جام حبیبی و موحد قهرمان و در جام تختی سوم شده بودم، در لیگ هم به نظر خودم کشتی‌های خوبی گرفتم، اما به من میدان داده نمی‌شد. با بیشتر شدن تجربه‌ام می‌توانم صاحب دوبنده تیم ملی شوم.

وی که در این رقابت‌ها با نادری هم اتاق بود و با پیروزی مقابل دوستش مقدمات حذف وی را فراهم کرد، گفت: در یک‌چهارم نهایی به مصاف نادری رفتم. ما با هم برادر هستیم و این پیروزی اتفاقی بود. از این ناراحتم که چرا به فینال نرفتم تا نادری هم بتواند کار را ادامه دهد.

انتهای پیام/م

معاون سازمان بورس در گفت‌وگو با فارس:
مجمع هیئت مؤسس بورس انرژی 11 اسفند تشکیل می شود

خبرگزاری فارس: معاون سازمان بورس زمان برگزاری مجمع هیئت مؤسس بورس انرژی را 11 اسفند اعلام کرد و از راه‌اندازی این بورس جدید 20 میلیارد تومانی در اوایل سال آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: مجمع هیئت مؤسس بورس انرژی 11 اسفند تشکیل می شود

سید علی حسینی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی فارس، در رابطه با آخرین وضعیت راه‌اندازی بورس انرژی اظهار داشت: درحالی آگهی برگزاری مجمع هیئت مؤسس این بورس یکشنبه جاری در روزنامه‌ها درج خواهد شد که صبح روز پنج‌شنبه 11 اسفند ماه مصادف با تولد امام حسن عسگری، مجمع هیئت مؤسس آن در سالن همایش‌های رازی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این مجمع که با حضور مؤسسین بورس انرژی تشکیل می‌شود، حاضرین در رابطه با اولین هیئت مدیره این بورس و همچنین بازرس قانونی و حسابرس مستقل آن و همچنین تصویب اساسنامه شرکت و سایر موارد تصمیم‌گیری خواهند کرد.

حسینی افزود:بعد از این مرحله،نمایندگان منتخب برای تأیید صلاحیت به سازمان بورس پیشنهاد می‌شوند که بر اساس دستور‌العمل موجود، سازمان بورس هم در مدت کوتاهی نسبت به تأیید صلاحیت آنها اقدام می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه 60 درصد از سهام بورس انرژی در اختیار نهادهای مالی، 20 درصد در تملک فعالان بخش و 20 درصد هم در اختیار مردم قرار دارد، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود بعد از برگزاری مجمع هیئت مؤسس و تأیید صلاحیت هیئت مدیره و مدیرعامل بورس انرژی و همچنین طی مراحل قانونی آن، فروردین سال آینده این بورس جدید با سرمایه 20 میلیارد تومانی شروع به کار کند.

حسینی در واکنش به این سؤال که بورس انرژی میزبان چه کالاها یا خدماتی خواهد بود توضیح داد: در این بورس تمام کالاها یا اوراق بهادار مبتنی بر انرژی مانند نفت کوره، برق، انرژی فسیلی و سایر انرژی‌های جدید مانند باد و خورشید مورد معامله قرار خواهد گرفت، بنابراین فعالیت‌های این بورس جدید بسیار وسیع دیده شده است.

وی در خاتمه گفت: با راه اندازی این بورس،‌تعداد بورس های فعال کشور به چهار بورس اوراق بهادار، ‌فرابورس،بورس کالا و بورس انرژی خواهد رسید.

انتهای پیام/م

جمعه 28 بهمن 1390

سارق 63 ساله خودرو به دام افتاد

نویسنده: مینا ب   

سارق 63 ساله خودرو به دام افتاد

خبرگزاری فارس:سارق 63 ساله که با شیوه بیهوشی اقدام به سرقت خودرو می‌کرد و خودروهای مسروقه را در شهر ایرانشهر به فروش می‌رساند پس از چهارمین سرقت به دام افتاد.

خبرگزاری فارس: سارق 63 ساله خودرو به دام افتاد

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز 13 تیرماه امسال جوانی30 ساله به همراه برادرش، با مراجعه به کلانتری 160 خزانه به مأموران اعلام کرد: خودرو شخصی پرایدم توسط فردی که خود را مهندس یک شرکت کامپیوتری معرفی کرده بود، به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور دادیار شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. جوان مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم، در شکایت خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 9 و 30 دقیق بامداد روز 11 تیر در حال مسافرکشی در منطقه جنت‌آباد بودم که مرد میان‌سالی به عنوان مسافر دربستی تا ساعت 4 بعد از ظهر اقدام به کرایه ماشین من کرد.

وی ادامه داد: در طول این مدت زمان، وی عنوان می‌کرد که مهندس و مسئول خرید یکی از شرکت‌های معتبر تهیه قطعات کامپیوتری سطح شهر تهران است و در ادامه صحبت‌های خود مدعی شد که به خاطر گستردگی کار توزیع قطعات کامپیوتری، مدیرعامل شرکت قصد استخدام یک راننده به همراه ماشین دارد و او می‌تواند با معرفی کردن من به مدیرعامل، زمینه اشتغال من در این شرکت را فراهم کند؛ من نیز که به واسطه ادامه تحصیل و برای تأمین شهریه دانشگاهی، به صورت نیمه وقت مسافرکشی می‌کردم بلافاصله بدون هیچگونه تحقیق در خصوص شرکت پیشنهاد استخدام را قبول کرده و به همراه وی به مقابل ساختمانی تجاری در منطقه جنت‌آباد رفتم و او با طرح این ادعا که قصد صحبت کردن با مدیرعامل شرکت را دارد، از ماشین پیاده شد و به داخل ساختمان رفت و پس از گذشت نزدیک به نیم ساعت، از ساختمان تجاری خارج و مجدداً سوار ماشین من شد.

این فرد مدعی شد که مدیرعامل شرکت با استخدام من موافقت کرده و باید حداکثر تا فردا مدارک شناسایی را تهیه کنم.

مالباخته در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 9 و 30 دقیقه روز 12 تیر در میدان نور با این فرد ملاقات کرده و در آنجا به سمت مجتمع تجاری محل شرکت حرکت کردیم؛ در میان راه بود که مهندس عنوان کرد که تعدادی از قطعات کامپیوتری را از گمرک تحویل بگیرد و به این بهانه از من خواست تا به سمت اتوبان آزادگان ـ مسیر شمال به جنوب ـ حرکت کنم؛ هنوز وارد اتوبان نشده بودیم که مهندس به بهانه خرید آبمیوه از ماشین پیاده شد و پس از چند دقیقه با دو عدد آبمیوه به ماشین بازگشت. دقایقی از نوشیدن آبمیوه نگذشته بود که چشمانم سنگین شد و پس از آن دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم؛ فقط زمانی‌ که به هوش آمدم خودم را بر روی تخت بیمارستان بهارلو مشاهده کردم.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که تعدادی از کارگران شهرداری در ساعت 9 شب 14 تیرماه در حین کار کردن در پارک خزانه متوجه جوانی شدند که به صورت بیهوش و رها شده در فضای سبز پارک خزانه افتاده بود که بلافاصله طی تماس با اورژانس، او را به بیمارستان انتقال دادند.

در زمان انجام اقدامات درمانی، اعضای کادر بیمارستان در بازرسی مدارک شناسایی و دیگر اموال همراه بیمار با پیدا کردن یک دفترچه تلفن از داخل وسایل بیمار و تماس‌های مکرر با شماره‌های داخل دفترچه، موفق به شناسایی خانواده مالباخته شدند.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، مشخصات خودرو پراید سرقت شده در اختیار همه واحدهای انتظامی سطح کشور گذاشته شد و کارآگاهان در تحقیقات خود با بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از مالباخته موفق به ترسیم چهره فرضی از متهم تحت تعقیب شدند.

مأموران با استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به اسم محمدرضا 63 ساله شدند که در سال 1384 به اتهام سرقت خودرو به همین شیوه، دستگیر و روانه زندان شد اما پس از گذشت مدتی، با قرار وثیقه از زندان آزاد و متواری شد اما پس از طی چندین سال زندگی مخفیانه بار دیگر در شهریور ماه 1390 توسط پایگاه سوم پلیس آگاهی دستگیر و در حال حاضر نیز در زندان رجایی شهر است و پرونده‌ای جداگانه در خصوص جرایم ارتکابی از سوی وی، در پایگاه سوم در حال رسیدگی است.

با شناسایی هویت دقیق متهم، هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی انجام و متهم از زندان به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال پیدا کرد و بلافاصله پس از مواجهه حضوری، از سوی مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت.

کارآگاهان پایگاه هفتم ضمن هماهنگی با پایگاه سوم و بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از دیگر اقدامات مجرمانه متهم، موفق به شناسایی تعدادی دیگر از مالباختگانی شدند که خودرو آنها توسط متهم با شگرد بیهوشی راننده با استفاده از مواد مسموم، سرقت شده بود.

در ادامه تحقیقات متهم به ناچار لب به اعتراف گشود و به چهار فقره سرقت خودرو و فروش خودروهای سرقت شده در استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان ایرانشهر اعتراف کرد.

با اعتراف متهم به فروش خودروهای سرقت شده در شهرستان ایرانشهر، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان رفته و ضمن دستگیری خریدار خودروهای مسروقه، موفق به کشف خودروهای مسروقه شدند.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم دستگیر شده یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه زورگیری و سرقت به شیوه بیهوشی است که در تمامی سرقت‌های خود به همین شیوه و شگرد عمل کرده است؛ لذا با توجه به افزایش تعداد سرقت‌های مشابه، از دیگر مالباختگان احتمالی که بدین شیوه مورد سرقت اموال قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و طرح شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان 15 خرداد – میدان 15 خرداد مراجعه کنند.

انتهای پیام/

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :