تبلیغات
وبلاگ خبر رسان - رابطه انسانی عامل پیوند ملت‌ها

وبلاگ خبر رسان

جمعه 26 اسفند 1390

رابطه انسانی عامل پیوند ملت‌ها

نویسنده: مینا ب   

در آموزش مهارت‌های ارتباط مؤثر زوجین عنوان شد
رابطه انسانی عامل پیوند ملت‌ها

خبرگزاری فارس: کارشناس مسائل خانواده گفت: ارتباط مؤثر در خانواده سالم برقرار می‌شود و خانواده‌ای سالم است که در آن نور و تجلی خداوندی پدیدار باشد نه خودنمایی و این رابطه انسانی است که تمام ملل را به هم پیوند می‌زند.

خبرگزاری فارس: رابطه انسانی عامل پیوند ملت‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد بهادرخان ظهر امروز در اختتامیه طرح بهار زندگانی با امام مهربانی که در محل مرکز مشاوره آستان قدس رضوی برگزار شد، در ارتباط با مهارت‌های ارتباط مؤثر بین زوجین اظهار کرد: ارتباط مؤثر در خانوداه سالم برقرار می‌شود و خانواده‌ای سالم است که در آن نور و تجلی خداوندی پدیدار باشد نه خودنمایی و این رابطه انسانی است که تمام ملل را به هم پیوند می‌زند.

بهادرخان با بیان این فرضیه که آیا دوست داشتن همسر و فرزند خودخواهانه است یا نه؟ عنوان کرد: حتی دوست داشتن در بعد انسانی‌اش باید نامشروط باشد.

این مشاور خانواده  گفت: اگر فرد ملاک‌های انسانی را شکل دهد و روابط انسانی داشته باشد، اول با خود رابطه انسانی برقرار می‌کند و انصاف را که از مصادیق بارز دین و مذهب اسلام است سرلوحه کار خود قرار می‌دهد.

وی به حدیث رسول گرامی اسلام که فرمودند دخترانتان را به مردی بدهید که اخلاق و ایمان داشته باشند، اشاره کرد و گفت: فرد با ایمان حتی اگر دخترت را دوست نداشته باشد به او آزار نمی‌رساند چرا که از خدا می‌ترسد و انصاف دارد.

بهادرخان با تأکید بر اینکه این چنین فردی به خاطر ایمانش انسان است و آزار ندارد و به روح و روان خانواده رسیدگی می‌کند، به عوامل مؤثر در ایجاد رابطه موفق اشاره کرد و افزود: شرط اول ارتباط خوب این است که به رشد خود بپردازیم، خویشتن‌پذیر و خویشتن‌دار باشیم و با قبول تعهد همسرداری بدانیم در نوع برخورد با نامحرمان خداوند ناظر و عالم است و از آنجایی که خود را دوست داریم خداپسندانه رفتار کنیم و حدود و مرزها را رعایت کنیم.

این کارشناس مسائل خانواده به تفاوت‌های زن و مرد اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین نیاز خانم این است که به مرد خود محکم تکیه کند و اگر راز و نقصی را به همسر خود گفت او سوءاستفاده نکند و آن را سرکوفت نکند.

وی ادامه داد: فرد قوی اعتماد به نفس دارد و جرأتمند است، ضعیف می‌گوید همینی که هستم اما انسان بزرگ و متواضع است که ظرفیت بالایی دارد و قدرت بخشیدن دیگران را دارد.

بهادرخان در ارتباط با ویژگی‌های مهارت‌های ارتباطی همسران افزود: زن و شوهر باید به نیازهای هم و خط قرمزهای یکدیگر آگاه باشند، هنگام عصبانیت حال و اوضاع همسر خود را بدتر نکنند که این امر منجر به ویران کردن زندگی می‌شود.

وی با اشاره به 3 عنصر شخصیت انسان‌ها متذکر شد: من کودک، من والد و من بالغ سه عنصر شخصیت در انسان است که من کودک نماینده ناتوانی، من کودک نماینده کنترل کننده و من بالغ نماینده انسان عاقل است که مسائل را ارزیابی می‌کند و با احساس توانمندی ارتباط برقرار می‌کند یعنی فرد در این حالت طرف خود را صاحب عقل، نظر و تجربه می‌داند.

بهادرخان افزود: در ارتباط مؤثر بین روابط زن و شوهر دو نفر که با من بالغ ارتباط برقرار کنند بهترین ارتباط را ایجاد کرده‌اند چرا که حتی اگر با کودک به این روش برخورد کنیم زودتر به بلوغ و تفکر عاقلانه می‌رسد.

این کارشناس مسائل خانواده حس اعتماد به یکدیگر را از مهم‌ترین پایه‌های ارتباط مؤثر تلقی کرد و گفت: باید اجازه دهیم پایه‌های اعتماد فرد شکل بگیرد، اعتماد حیطه‌های وسیعی دارد و بدبینی ارتباط را مخدوش می‌کند.

در ادامه مراسم و پس از سخنرانی این کارشناس مسائل خانواده زوجین از موزه مرکزی آستان قدس و نمایشگاه بازدید کردند و پس از صرف غذای حضرت تور نیم روزه زوجین جوان به پایان رسید.

انتهای پیام/س10/ط4000

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :